Menu
Account
Forgot password?
REGISTER
Cart

Raspberry Pi Kamera ve Aksesuarları

Filter
Selected Filters
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Brand
Model
{{ FILTER.NAME }}
Price
Select and Add to Cart
View :
Raspberry Pi Camera 3
1,005.45 TL VAT
Add to Basket
Raspberry Pi Camera 3 NoIR
1,005.45 TL VAT
1,005.45 TL VAT
Add to Basket
Raspberry Pi Camera 3 Wide
1,297.36 TL VAT
1,206.54 TL VAT
Add to Basket
Raspberry Pi HQ Camera
1,946.03 TL VAT
Add to Basket
Raspberry Pi HQ Camera – M12 Mount
1,946.03 TL VAT
1,809.81 TL VAT
Add to Basket
Raspberry Pi 16mm Telephoto Lens
1,783.86 TL VAT
1,658.99 TL VAT
Add to Basket
Raspberry Pi NoIR Camera v2
1,135.35 TL VAT
Add to Basket
IMX179 8MP USB Camera (A)
1,563.31 TL VAT
Add to Basket
MLX90640-D55 Thermal Camera
2,437.73 TL VAT
Add to Basket
OV5640 Camera Board (C)
778.41 TL VAT
Add to Basket
There is a total of 84 products

Orjinal Raspberry Pi Kamera ve Aksesuarları

Raspberry Pi, tek kart bilgisayar olarak çıktığı günden bu yana her modeli ile ayrı ilgi topluyor. Her yaştan kullanıcıya hitap eden Raspberry Pi çeşitleri, geniş kullanım alanları ile de dikkat çekiyor. Mikroişlemci kart olan Raspberry Pi modelleri ile robotik ve elektronik projeler, basit bilgisayar yazılımları, programlama, güvenlik sitemleri, akıllı ev sistemleri gibi birçok alanda uygulamalar yapılabiliyor. TV ve bilgisayar olarak da kullanılabilen bu kartları, proje türüne göre farklı donanım ve aksesuarlar ile desteklemek gerekiyor. Raspberry Pi Türkiye resmi distribütörü SAMM Market, Raspberry Pi ile uyumlu aksesuarları sizlerle buluşturuyor. Bu kategoride sizleri robotik ve elektronik projelerinizde kullanabileceğiniz Raspberry Pi için kamera ve aksesuarlar bekliyor.

Raspberry Pi Aksesuar Çeşitleri

Raspberry Pi aksesuar denilince akla ilk olarak en sık kullanılan aksesuarlardan biri olan Raspberry Pi kamera modülleri geliyor. Tasarladığınız robotik proje veya elektronik sistemin çevre ile görüntülü etkileşim kurması, yüksek çözünürlüklü görüntüler yakalaması gerekiyorsa kamera modülleri imdadınıza koşuyor. Tüm Raspberry Pi modelleri ile uyumlu kamera modelleri CSI konektörü sayesinde doğrudan bağlanıp kullanılabiliyor. Kameranız için koruyucu ürünlerden olan kamera muhafaza kutuları da bu kategoride sizi bekleyenler arasında bulunuyor. Raspberry Pi kamera modülünü sabitlemek ve korumak için Raspberry Pi kamera muhafaza kutusu da projelerinizi destekleyen önemli aksesuarları oluşturuyor. Dolayısı ile kamera modülü seçerken kameranızı korumak ve sabitlemek için muhafaza kutusunu da alışverişinize dahil etmek gerekiyor.

Raspberry Pi ile Kamera Kullanımı

Geliştireceğiniz proje ile görüntü almak, fotoğraf çekmek veya video kaydetmek istiyorsanız projenizin olmazsa olmaz parçalarından olan kameralar için en sık sorulan sorulardan biri ile başlıyoruz: Raspberry Pi kamera modülleri nasıl kullanılır?

Bunun için Raspberry Pi kamera kullanımı ve özelliklerini iyi bilmek gerekiyor. Raspberry Pi kamera kurulumu için ilk önce modülünüzü Raspberry Pi üzerinde yer alan porta yerleştirmelisiniz. Daha sonra görüntü almak ve video çekebilmek için Rasbian dağıtımı ile gelen raspistill ve raspivid paketlerini yüklemeniz gerekiyor. Bu adımlardan sonra kameranız ile ister fotoğraf ister video çekimini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Raspberry Pi’ye Kamera Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Raspberry Pi ile yapacağınız proje daha çok gece çekimleri veya düşük ışık gerektiren çekimleri kapsıyor ise Raspberry Pi kızılötesi kamera sizin için iyi bir seçenek olabilir.

  • Raspberry Pi gece görüşlü kamera da mükemmel gece görüşü ile bir diğer alternatifi oluşturur.

  • Burada dikkat edilmesi gereken püf nokta kameranızın Raspberry Pi modeli ile uyumluluğu ve kaç megapiksel özellikte olduğudur. 8 ve 5 megapiksel kamera seçeneklerinden size en uygun olanı seçerek çekimlerinize başlayabilirsiniz.

  • Gündüz çekimleri için de Raspberry Pi Kamera V2‘yi seçerek projelerinizde görüntü yakalama özelliğini en iyi şekilde karşılayabilirsiniz.

Raspberry Pi Aksesuarları Satın Almak için En Uygun Fiyatlar SAMM Market’te!

Çocuklara okulda kodlamayı ve bilgisayarı öğretmek için tasarlanan İngiltere menşeili mini bilgisayar Raspberry Pi modelleri ve aksesuarlarına teknoloji marketiniz SAMM Market’ten ulaşabilirsiniz. Robotik ve elektronik projeler tasarlayanların vazgeçilmez parçalarından olan Raspberry Pi aksesuarları uygun fiyat avantajları ile sizleri bekliyor. Raspberry Pi kamera modülü, Raspberry Pi camera v2 ve daha fazlası için hemen alışverişe başlayın!

Prepared by  T-Soft E-Commerce.