Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Ön Bilgilendirme Formu

MADDE 1 TARAFLAR

MADDE 1.1 – SATICI
Unvanı: SAMM Teknoloji İletişim San. ve Tic. A.Ş.
Adresi: GEBZE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (GOSB) İHSANDEDE CD. 800. SOK NO: 802, 41400 GEBZE-KOCAELİ, TÜRKİYE
Telefon :+9 (0262) 677 16 80
Fax :+9 (0262) 677 16 81
Satıcı Mersis No: 0-7420-3002-2000011
Satıcı E-Posta Adresi: market@samm.com
Alıcının İade Halinde Malı Satıcıya Göndereceği Kargo Şirketi: Müşterinin ürünü satın alırken tercih ettiği kargo firması ile geri gönderim yapılır.
Çağrı Merkezi: +90 444 1 726

MADDE 1.2 - ALICI


Adı Soyadı:

Firma Adı:

Adresi:

Telefon:

E – Posta:


Müşteri olarak market.samm.com alışveriş sitesine üye olan kişi. Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

 1. KONU

İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu; ALICInın, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen ürün ya da ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.

 1. SATIŞA KONU ÜRÜNÜN TEMEL ÖZELLİKLERİ VE ÖDEME BİLGİLERİ

Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve turu, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, , kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir.

(Burada ürün görseli bulunmalıdır.)

TUTAR               :……………………… TL

İndirim Toplam    :………………………..  TL

KDV                  :………………………..  TL

Kargo Tutarı       :………………………..  TL

TOPLAM            :…………………………. TL 

 • Yukarıdaki bölümde bankanıza iletilecek sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır.
 • Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir.
 • Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.
 • Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünü 3 gün içinde SATICI'ya iade etmek zorundadır. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücreti ALICI tarafından ödenecektir ve iade edilmez.

 1. MAL/HİZMETİN TESLİM ZAMANI

Teslimat, stokun müsait olması ve mal bedelinin SATICInın hesabına geçmesinden sonra mümkün olan en kısa sürede yapılır. Doğal afetler, hava muhalefeti vs. gibi mücbir sebeplerle gecikmeler olabilir. Mücbir sebep hali hariç SATICI, malı/hizmeti siparişinden itibaren en geç30 (Otuz) gün içinde teslim eder.

 1. MAL/HİZMETİN TESLİMATI

Mal/hizmetin teslimi alıcının talep ettiği adreste kendisine yapılır. ALICI, kendisinden başka birine ve de kendi adresinden başka bir adrese teslimat yapılmasını isterse, bu durumu teslimat öncesinde bildirmesi halinde bu talebi doğrultusunda teslimat yapılır. Teslimat masrafları ALICIya aittir. SATICI, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların veya kimi kampanyalarında teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı SATICIya tarafından karşılanır. Mal/hizmet teslimatı, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile ALICI'nın yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında ALICI'nın adresinde bulunmaması durumunda dahi Firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI'nın ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI sorumlu değildir. Kargo masrafı ürün bedeline dahil değildir.

Sipariş konusu mal/hizmetin teslimatı için işbu ön bilgilendirme formunun ALICI tarafından online olarak onaylanmış olması ve mal/hizmet bedelinin ALICInın tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 1. ÖDEME ŞEKLİ

ALICI ödemeyi kredi kartları, debit kartlar, Havale ve EFT yöntemleriyle yapabilir.

 1. CAYMA HAKKI VE GEÇERLİLİK SÜRESİ

GEÇERLİLİK SÜRESİ

Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerliliğini korur. Ancak hatayla yanlış yazılan, tedarikçinin geç bildirmesi ile güncellenmemiş olan fiyat farklılıklarında SATICInın müşteriye bildireceği güncel fiyat geçerli kabul edilecektir. Hata durumlarında mal/hizmet bedelinden fazla çekim yapılmışsa farkı iade edilir. Mal/hizmetin gerçek fiyatı ilan edilenden farklı ise ALICIya gerçek fiyat bildirilir. Müşterinin talebi doğrultusunda gerçek fiyat üzerinden satış gerçekleştirilir ya da satış iptal edilir.

ALICI (ALICI), 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin işbu Mesafeli Satış Sözleşmesin’den cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak ALICI, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

 1. a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, ALICInin veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
 2. b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, ALICInin veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
 3. c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, ALICInin veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır. Cayma bildiriminizi cayma hakkı süresi dolmadan market.samm.com ‘da yer alan kişisel üyelik sayfanızdaki İade Et seçeneği üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. ALICInin cayma bildiriminin SATICIya ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır. Ancak yurtdışı siparişlerinde ALICI tarafından karşılanacaktır. SATICI ürün satarken ALICI'dan tahsil ettiği kargo ücretini iade etmez. 

385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz İade Formu’nda yer alan ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. ALICI işbu sözleşmenin akdedildiği tarihte satıcı tarafından cayma hakkının mevcudiyeti ve süresi hakkında detaylı bilgilendirmenin doğru ve eksiksiz olarak kendisine yapılmış olduğunu açıkça taahhüt etmektedir. ALICI, süresi içinde ve kendisine yapılan bilgilendirme doğrultusunda cayma hakkını kullanmaması halinde işbu hakkını kaybedecek ve bu haktan faydalanamayacaktır.

SATICI, üründe olağan bir gözden geçirmenin ötesinde bir kullanımı olduğunu tespit ederse, ürünü almaz ve bedeli iade etmez. Bu halde ALICI’nın cayma hakkı bulunduğundan bahsetmek mümkün olmayacaktır. Kutulu bir ürünse, ürün kutusuyla ve içinden çıkan garanti belgesi vs. belgeleri ile birlikte iade edilecektir.

Ürün iadesi (cayma hakkı) kullanılması için, öncelikli olarak müşteri hizmetlerine aşağıda bilgileri yer alan adres, faks ve e­mail bildirimde bulunulmuş olması şarttır.

Adres: Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) İhsandede Cd. 800. Sok No: 802, 41400 Gebze-Kocaeli, Türkiye

E-mail: market@samm.com

Fax: +90 (262) 677 16 81

Ürünün iade olarak gönderilmesi bilgisi, SATICI tarafından ALICI’ya iletilir. Bu görüşmeden sonra ALICI, iade formu ile birlikte adrese teslimatı yapan Kargo şirketi ile ürünü, (promosyona hak kazanılmış ise, satışa konu edilmiş ürünün veya verilen siparişin mütemmim cüz’ü niteliğindeki promosyon ürünü), ürünün asıl faturasını ve kargo teslim tutanağı örneğini SATICI’ya cayma hakkının kullanıldığına ilişkin bildirimin SATICI’ya yöneltildiği tarihten itibaren 14 gün içinde ulaştırması gerekmektedir. Kısmi veya tam iade hali, promosyon koşulunu değiştirmiş ise, bu durumda promosyon ürün de iade edilmelidir. Promosyon ürün iade edilmez ise, SATICI tarafından normal satışa konu edilerek müşteriye fatura edilir ve isabet eden bedel tahsil edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

 1. CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI MAL/HİZMETLER

ALICI, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, satın aldığı Mal/Hizmeti teslim tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilir. Şu kadar ki,

7.1 Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler iade edilemez. 

7.2 ALICInın istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler iade edilemez.

7.3 Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.

7.4 Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

7.5 Basılı ve baskılı ürünler (Kitap, kartvizit, broşür, ilan vb.) iade edilemez.

7.6 Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler iade edilemez.

7.7 Her türlü yazılım ve programlarında, DVD, DIVX, VCD, CD, MD, videokasetlerde, Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri iade edilmez.

7.8 Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmelerde iade yapılmamaktadır.

7.9 Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek içecek tedariki, eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan işlere ait hizmetler iade edilemez.

7.10 Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya ALICIye anında teslim edilen gayri maddi ürün ve hizmetler iade edilemez.

7.11 Cayma hakkı süresi sona ermeden önce müşterinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler iade edilemez.

7.12 Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde cayma hakkı kapsamında iade edilemez.

7.13 Kurulum gerektiren ürünler mutlaka Yetkili Servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili Servis dışında açılan ürünler garanti kapsamı dışında kalabilmektedir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilmektedir.

7.14 Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır:

 • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan (kozmetik, kulaklık vb.) ürünler  iade alınamamaktadır.
 • Her türlü yazılım ve programlar
 • DVD, VCD, CD ve kasetler
 • Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
 • Telefon kontör siparişleri

Bu nedenle olası bir mağduriyete mahal vermemek adına, bahsi geçen ürün ve hizmetlerin alımında belirtilen düzenlemelere çok dikkat edilmelidir.

 1. GEÇERLİLİK

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda ALICI tarafından okunarak kabul edildikten sonra Mesafeli Satış Sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

 1. YETKİLİ MAHKEME

Siparişinize ve/veya siparişinize konu ürüne ve/veya siparişinizle ilgili herhangi bir konuda şikayetinizin olması halinde şikayetlerinizi yukarıda belirtilen iletişim bilgileri veya https://market.samm.com/ internet sitesinde belirtilen iletişim bilgileri vasıtasıyla SATICI ’ya iletebilirsiniz. İletmiş olduğunuz şikayet başvurularınız derhal kayıtlara alınacak, yetkili birimler tarafından değerlendirilerek çözümlenmeye çalışılacak ve en kısa sürede size geri dönüş sağlanacaktır. Ayrıca, şikayet başvurularınızı doğrudan yerleşim yerinizin bulunduğu veya ALICI işleminin yapıldığı yerdeki ALICI Sorunları Hakem Heyetine veya ALICI Mahkemesine yapabilirsiniz (Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde 2018 yılı için ALICI Hakem Heyetlerinin uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar; ilçe ALICI hakem heyetleri için üst parasal sınır 4 bin 570 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il ALICI hakem heyetleri için parasal sınır 4 bin 570 Türk Lirası ile 6 bin 860 Türk Lirası arası, Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il ALICI hakem heyetleri için üst parasal sınır 4 bin 570 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il ALICI hakem heyetleri için parasal sınır 4 bin 570 Türk Lirası ile 6 bin 860 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.).

 1. SON HÜKÜMLER

Siparişe ilişkin verilen belge ve bilgilerin eksik, sahte ve/veya yanlış olduğunun saptanması veya siparişin kötü niyetle/veya ticari ve/veya kazanç elde etmek amacıyla yapılmış olduğuna dair şüphenin varlığı ya da tespiti halinde, herhangi bir zamanda, ALICI’yı bilgilendirmek koşuluyla sipariş başvurusunu, gerekli incelemelerin yapılmasını teminen durdurma ve/veya iptal etme hakkını saklı tutar. İptal halinde, ödeme için iade süreci yine ALICI’ya bildirilmek kaydıyla yapılabilir. Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının Alıcı'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 (üç) gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

ALICI; 6502 S.K.’un M. 48, f.2 ve Mes. Söz. Yön. 5. ve 6. maddeleri gereğince Ön Bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, taahhüt ve beyan eder.

İşbu Ön Bilgilendirme Formu'nda belirtilen ön bilgileri edindiğimi teyit ederim.

Onaylanma Tarihi:

IP Adresi:

Onay Kodu:

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.