Menu
Account
Forgot password?
REGISTER
Cart

3D Yazıcı

Filter
Selected Filters
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Brand
Model
{{ FILTER.NAME }}
Price
Select and Add to Cart
View :
Elegoo Neptune 4 Max 3D Printer
12,264.46 TL VAT
Add to Basket
FLSUN V400 3D Printer
21,041.00 TL VAT
Add to Basket
FLSUN V400 Enclosure / Cabin
4,165.00 TL VAT
Add to Basket
Mayku Form Sheets
1,292.74 TL VAT
Add to Basket
3D Pen V2 - Yellow
357.99 TL VAT
Add to Basket
Ramps Reprap 1.4 3D Printer Board
132.59 TL VAT
Add to Basket
There is a total of 289 products

Orjinal 3D Yazıcılar

3 boyutlu yazıcılar son zamanların etkili buluşları arasında yer alıyor. Hayal gücünün sınırlarını zorlayan tasarımlar, 3 boyutlu yazılar ile adeta gerçeğe dönüşüyor. Birçok elektronik projede olduğu gibi 3D yazıcılar için de aradığınız ürünlere SAMM Market aracılığı ile kolayca ulaşabilirsiniz. 3D yazıcı satın al kararı sonrası en çok ziyaret edeceğiniz bu kategoride sizleri 3D yazıcı filamentleri bekliyor.

3D Yazıcı Nedir?

Baskı teknolojisinde çığır açan bir buluş olan 3D yazıcılar, dijital ortamda tasarlanan birçok çalışmanın üç boyutlu olarak plastik ve benzeri malzemeler ile oluşumunu sağlayan cihazlardır. 3 boyutlu olarak çizimi yapılan birçok şeyi bu cihazlar aracılığı ile basabilmeniz mümkündür. Kısacası sanal ortamda tasarladığınız herhangi bir nesneyi 3D baskı teknolojisi ile somut bir forma dönüştürebilirsiniz. Mühendislik, mimarlık, tıp gibi birçok farklı meslek dalında yaygın bir kullanım alanı olan bu cihazlar üzerinde çalıştığınız birçok projeyi size hızlıca hayata geçirme olanağı tanır.

1984 yılında ortaya çıkan bu teknoloji 90’lı yıllardan sonra hızla ilerlemiş ve 2000’lerin başında daha da yaygın bir kullanım alanına ulaşmıştır.

3D Teknolojisi Nasıl Çalışır?

3D yazıcı modelleri günümüzde birçok farklı teknoloji kullansa da temelinde katmanlı imalat adı verilen bir üretim yöntemi ile çalışır. Baskı için filament olarak bilinen termo plastik materyaller kullanılır.

3D yazıcıdan ürün çıkarabilmeniz için öncelikle 3 boyutlu bir çizime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunu da bilgisayar ortamında aşağıdaki programları kullanarak elde etmeniz mümkündür;

             - AutoCAD

             - Solidworks

             - 3DsMax gibi bir CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) programları

Sonrasında tasarlanan bu çizimleri yine bir yazılım aracı STL uzantısı ile dışa aktararak yazıcının STL uzantısındaki dosyayı algılamasını sağlayıp baskı işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 3D Yazıcı ile Neler Yapılabilir?

3D yazıcı fiyatları için pek uygun maliyetlere sahip olduğunu söyleyemeyeceğiz fakat 3D yazıcılar ile neler yapabileceğinizden kısaca bahsedeceğiz. Uçsuz bucaksız bir alan olan 3D teknolojisi ile ürün prototipleme, uçak, otomobil, yedek parça,  oyuncak, robot, tıbbi malzeme, hediyelik eşya, takma diş, protez gibi aklınıza gelebilecek her türden ürünü tasarlayıp kullanabilirsiniz.

3D Yazıcıların Kullanım Alanları Nelerdir?

Endüstriyel anlamda birçok sektörde kullanım alanı olan 3D teknolojisi, sağlık sektörü başta olmak üzere, birçok sektörde tasarımların elle tutulur ve somut hale gelmesini sağlayarak yenilikçi uygulama alanları yaratıyor. Mimari ve inşaat sektöründeki projeler, giyilebilir teknoloji, mücevher ve ayakkabı tasarımları, otomotiv sanayi, dişçilik, eğitim ve bilim alanında kullanılan 3D yazıcılar bu modelleme ürünler sayesinde zamandan ve paradan tasarruf edilmesini sağlıyor.

Filament nedir?

Filament için kısaca 3D yazıcıların hammaddesidir diyebiliriz. Yani 3 boyutlu yazıcıların kullandığı kartuş olan flamentler sayesinde yazıcılardan plastik baskı elde edilebilmektedir. Farklı özellikte ve farklı sıcaklıklarda çalışmak üzere birçok filament çeşidi bulunmaktadır. En az 3D yazıcı seçimi kadar filament seçimi de önem taşımaktadır. Çünkü kullandığınız filament kalitesi baskı kalitesini de etkilemektedir.

En sık kullanılan filament çeşitlerinden olan ABS ve PLA filament çeşitlerine SAMM Market aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Renk skalası oldukça geniş olan ürünlerimizi bu kategorimizden inceleyebilir, alışverişlerinizde kargo bedava avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.