Menu
Account
Forgot password?
REGISTER
Cart

3D Yazıcı Parçaları

Filter
Selected Filters
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Brand
Model
{{ FILTER.NAME }}
Price
Select and Add to Cart
View :

Orjinal 3D Yazıcı Parçaları

3D yazıcı parçaları satın almak için doğru adrestesiniz. Yazıcınız için ihtiyacınız olan 3D yazıcı malzemelerini SAMM Market’te bulabilirsiniz. Birden fazla renk çeşidi ile filamentler, 3D printer kontrol kartı ve 0.4 mm nozzle bu adreste sizleri bekliyor. Günümüzde birçok meslek dalı için pratik çözümler sunan 3D yazıcılar, projelerinizi hayata geçirmeden önce birçok yönden tasarruf etmenizi sağlıyor. Yazıcınız için uygun fiyatlı ürünler almak için hemen alışverişe başlayın! 3D yazıcı parçaları hakkında daha ayrıntılı ve pratik bilgiler için de ürün açıklamalarımızı okumayı unutmayın.

3D Printer Kartı Nedir ve 3D Printer Kartı Ne İşe Yarar?

3D yazıcı kontrol kartı, 3 boyutlu yazıcıların beynidir diyebiliriz. Bu yazıcıların tüm işlevlerini yerine getirebilmesi için bu kontrol kartlarının kullanılması gerekir. Kendi 3D yazıcınızı kolayca yapabilmenizi sağlayan bu kontrol kartları sayesinde 3 boyutlu tasarımlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Nozzle Nedir?

3D yazıcıların filament çıkış yerinde kullanılan yüksek sıcaklıklara dayanıklı uçlara nozzle diyoruz. 3D yazıcı için nozzle seçimi yapacaksanız tüm dünyada standart olarak kullanılan 0.4 mm’lik nozzle’ları tercih edebilirsiniz. Nozzle seçerken şunu da göz önünde bulundurmanızda fayda bulunmaktadır. Büyük ölçekli bir nozzle seçtiğinizde baskı zamanını azaltabilirsiniz. Zamandan tasarruf etmek için büyük ölçekli nozzle tercih edebilirsiniz fakat kaliteli bir baskı için küçük ölçekli nozzle’lar her zaman daha avantajlıdır. Çünkü küçük ölçeklerde baskı yüzeyinde hata ve prüzler neredeyse yok denecek kadar azdır.

Nozzle Neden Tıkanır ve Nozzle Tıkanmaması için Neler Yapılmalı?

3D yazıcılarda baskı alırken en çok karşılaşılan problemlerden biri nozzle tıkanıklığıdır. Nozzle tıkanıklığına sebep olan nedenlerden biri ısıdır. Her filament türünün baskı ısısı birbirinden farklıdır. ABS filament ile baskı yaptıktan sonra PLA filamente geçerseniz, nozzle ucunda önceden kalan ABS filament yeni sıcaklıkta çözünemeyecek ve PLA filament için gerekli akış sağlanamayacaktır. Bu gibi durumların yaşanmaması için baskı sonrası, hotend’i malzemenin erime sıcaklığına getirin ve filamenti çıkarın. Bir süre o ısıda tutarak önceki malzemenin akmasını bekleyin. Saf aseton da plastiğin çözülmesine yardımcı olan bir üründür, nozzle tıkanıklıklarında saf asetondan da destek alarak bir süre küçük bir kapta bekleterek tıkanıklıkların açılmasını sağlayabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı 3D Yazıcı Parçaları için Hemen Alışverişe Başlayın

3 boyutlu baskı almanın pratik ve kolay çözümünü sunan 3D yazıcılar, hammadde ve parçaları ile de detaylı bir araştırma gerektirebiliyor. Normalden biraz daha pahalı olan bu ürünler doğru ürünler seçilmediği takdirde daha maliyetli ve istenmeyen sonuçlar yaratabiliyor. 3D baskı teknolojisi için aradığınız ürünlere uygun fiyatlarla SAMM Market aracılığı ile sahip olabilirsiniz. Ürünler hakkında detaylı bilgileri ürün açıklamalarımızda bulabilir, böylece sizin için en doğru ürünü seçerek baskılarınızı gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.