sadsad x
asdasd

Arduino Nedir?

Arduino; içerisinde dahili bir mikrodenetleyici barından giriş ve çıkış pinleriyle beraber osilatör, direnç, diyot ve sistemin çalışması için bir çok farklı elektronik devre elemanını üzerinde dahili olarak sunan bir yazılım geliştirme kartıdır. Bilgisayar üzerinden bir kablo yardımıyla kodlama yapabilmemize yardımcı olan, açık kaynak kodları ile de istediğimiz yazılıma kolayca erişebileceğimiz ve gerekli tüm yerlerde değiştirebileceğimiz bir süper zeka geliştirme ürünüdür. 

Daha kolay bir tabirle günümüz Dünyasındaki tüm fiziksel sistemleri algılayabilen ve bunları istediğimiz şekilde yönlendirmeye yardımcı olabilecek bir beyindir.

Arduino Modelleri Nelerdir?

Yapılması planlanan projelerde kullanılmak üzere farklı çeşitlerde üretilmiş Arduino modelleri bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları:

 Arduino geliştirme kartları üzerinde dahili olarak bulunan dijital ve analog pinler yardımıyla sensörler, motor sürücüler, kablolar ve shield çeşitleri bağlayabilir, aynı zamanda projelerinizi bu yardımcı elemanlar ile birlikte daha geniş kapsamlarda da üretebilirsiniz.

View
New Arduino - Arduino Opla IoT Kit %5
New Arduino - Arduino Nicla Vision %5
Total of 56 products are displayed.
1 2 3
Prepared by  T-Soft E-Commerce.