Raspberry Pi

Raspberry Pi 3 A+ ile Raspberry Pi 3 B+ Karşılaştırma

15 Kasım 2018

2018 yılı Mart ayında duyurulan Raspberry Pi 3 B+ modeli ile yine aynı yılın Kasım ayından duyurulan Raspberry Pi 3 A+ modeli arasındaki farklara tablodan göz atabilirsiniz.

Raspberry Pi'nin Yeni Modeli Raspberry Pi 3 A+ Duyuruldu

15 Kasım 2018

Raspberry Pi’nin yeni modeli Raspberry Pi 3 A+ 15 Kasım tarihinde duyuruldu. Bu yıl içerisinde duyurulan ikinci model olan Raspberry Pi 3 A+, Mart ayında satışa çıkan Raspberry Pi 3 B+ ile aynı işlemciye sahiptir.

Raspberry Pi Nedir?

03 Temmuz 2018

Raspberry Pi kredi kartı boyutunda bir bilgisayardır. Televizyonunuza veya monitörünüze bağlayıp görüntü alabilir, klavye ve mouse bağlayabilirsiniz. Yetenekli küçük bir bilgisayar diye adlandırdığımız Raspberry Pi ile normal masaüstü bilgisayarlarda yaptığınız işleri örneğin, sözcük işlemciler ve hesap programları (Word, Excel) ile çalışabilir çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz.

Raspberry Pi 3 ile Raspberry Pi 3 B+ Karşılaştırma

20 Haziran 2018

Bu sayfada Raspberry Pi 3 ve Raspberry Pi 3 B+  modelleri arasındaki detaylı farkları inceleyebilirsiniz.

Raspberry Pi Donanım Haritası

20 Haziran 2018

Etkileşimli Raspberry Pi donanım haritası, uygun aksesuarlı bağlantılarla Raspberry Pi'nin tüm bileşenlerini ve portları gösterir. Ek olarak, Raspberry Pi üzerinde GPIO başlığındaki 40 pinin her birinin amacını açıklayan bir GPIO eşleme var.

Google Voice Kit Nedir?

19 Haziran 2018

Google Voice Kit, Raspberry Pi ve Google Asistan Android SDK’sını birleştirerek sesli komutlar alıp, cevaplar verebilmektedir. Kullanıcılar Google Asistan'ın görevlerinin çoğunu gerçekleştiren bu kiti kendileri oluşturabilirler. Ve tabii ki geliştiriciler de bu küçük kutuyu kodlayarak kişiselleştirebilirler.

Raspberry Pi İçin PardusARM

19 Haziran 2018

Bugün, sizlere Pardus işletim sisteminin Raspberry Pi 2 Model B v1.1 kartı üzerinde nasıl kullanıldığından bahsedeceğim. Pardus kelimesi anadolu kaplanı demektir. Anadolu coğrafyasının endemik canlı türlerinden biri olan Pardus, bugün bizlere özgür yazılımın ve açık kaynaklı dünyanın avantajarını sunmaya başlamıştır. Sizler için hazırlamış olduğum bu kitapçık ile bu güçlü yırtıcının gücünü nasıl güzel işlerde kullanabileceğimizi amaçlamaktayım. Bu yazıları okuyor olmanız Raspberry Pi denildiğinde bir fikrinizin bulunduğunu bana göstermektedir. Dolayısıyla elinizde Raspberry Pi kartı olsun ya da olmasın açık kaynaklı dünyaya duyduğunuz ilgi ile kendinizi geliştirebilmenize yardımcı olmak istiyorum.

Raspberry Pi İlk Kurulumu

18 Haziran 2018

Raspberry Pi vakfının 4.yılında çıkarmış olduğu Raspberry Pi 3 modeli kablosuz ağ (wifi) ve bluetooth özelliği ile son kullanıcıya fazlasıyla hitap etmeyi başardı. Raspberry Pi’yi ilk kez kullanacaklar için hazırladığımız bu yazıda SD Kart’a Raspbian İşletimi Sistemi'nin kurulumu anlatacağız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.