Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

PLA Filament

Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görünüm :
Toplam 66 ürün bulunmaktadır.

Orjinal PLA Filament

3D yazıcıların kartuşu olan filamentler, farklı çeşitleri ile SAMM Market’te sizleri bekliyor. 3D baskı teknolojisi için farklı sıcaklıklarda çalışan birden fazla filament çeşidi bulunuyor. Bunlar arasında en sık kullanılanları ABS ve PLA filamentleri oluyor. Kullanım alanı gün geçtikçe yaygınlaşan 3D yazıcılar için filament kullanımı da oldukça önem taşıyor. Proje taslaklarınızın 3D modelleme ile gerçek bir objeye dönüşmesini sağlayan filamentler geniş renk skalası ile bu kategoride sizlere sunuluyor. Zaxe marka 3D yazıcı için filament arıyorsanız hemen istediğiniz rengi seçerek ürünlerimizi incelemeye başlayabilirsiniz.

PLA Filament Nedir?

Yaygın bir polyester olan Polylactic Acid, mısır nişastası ve şeker kamışından üretiliyor. Organik bir termoplastik olduğu için de insan sağlığına zarar vermiyor. Aynı zamanda çevre dostu da olan bu malzeme doğal olarak çözünebiliyor. PLA filament, 3D yazıcılar dışında streç film, plastik su şişeleri gibi bazı paketleme malzemelerinde de kullanılıyor. 3 boyutlu baskıya ilk defa başlayacaklar için öncelikle bu filament türü öneriliyor. İnsan sağlığına zarar vermediği için vücudumuz ve gıda ile temas edebilecek birçok ürün için bu malzeme kullanılıyor.

PLA Filamentinin Özellikleri

  • FDM baskı teknolojisi kullanan yazıcılar için uygundur.

  • Basımı ABS filamentine göre çok daha kolaydır.

  • Sert bir yapıya sahiptir ve darbelere karşı dayanıklıdır.

  • Bu filament için basım sıcaklığı: 190-220 derece arasındadır.

  • Baskı sonrası soğuma esnasında çatlama vb. sorunlar yaşamazsınız.

  • Yatak sıcaklığının 50-70 derece arasında olması önerilir.

  • PLA filamenti kullanırken yazıcı tablasının ısıtılmasına gerek duyulmadığı için, enerji tüketimi bakımından ekonomik olarak daha avantajlı bir profil çiziyor.

  • Güneş ışığı ile sürekli temas edecek ürünler PLA kullanılmaması öneriliyor.

  • Büyük parçalı ürünler yazdırmak için ideal bir çözüm sunuyor.

PLA Filamentinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Parlak bir görüntüye sahip olan PLA filamentler, görsellik içeren alanlarda kullanılıyor. İnsan sağlığına zararlı olmaması sebebi ile de mutfak malzemeleri, kurabiye kalıpları gibi birçok ürün bu malzeme ile yapılıyor. Yine oyuncak ve mimarı ölçekli modeller de kullanım alanları arasında bulunuyor.

En Uygun Filament Fiyatları için SAMM Market Avantajlarından Yararlanın!

3D yazıcı için filament satın almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu kategoride her renkte PLA filament çeşidi sizleri bekliyor. Hemen alışverişe başlayın, projelerinizi 3D baskı teknolojileri ile çok kolay bir şekilde basın!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.