Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Step Motorlar

Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Görünüm :

Orjinal Step Motorlar

Elektronik ile hobi amaçlı uğraşan amatörler ve profesyoneller için vazgeçilmez devre elemanlarından olan motor modelleri SAMM Market’te sizlerle buluşuyor. Bu kategoride step motorları ve step motor sürücü modülleri sizleri bekliyor. Kullanım alanları 3D yazıcılar ve hard disk gibi ürünler olan dayanıklı ve yüksek kaliteli step motor modelleri için hemen alışverişe başlayın.

Step Motor Nedir?

Fırçasız bir DC motor çeşidi olan step motorlar, oldukça kullanışlı motor modellerinden biridir. Adım motorları olarak da bilinen bu motorlar, adım adım hareket etme prensibine göre çalışırlar. Hassas kontrol gerektiren projeler için idealdirler. Step motorlar, dönme hareketi ile elektrik enerjisini fiziksel enerjiye çevirirler. Çok hassas sinyaller ile sürülen bu motorlar açısal konumunu adımlar halinde değiştirir.

Step Motor Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Step motorlar yapılarına göre, sabit mıknatıslı step motorlar, değişken relüktanslı step motorlar, hibrit step motorlar, hidrolik step motorlar ve lineer step motorlar olmak üzere 5 çeşittir. Bunlar içerisinde en fazla tercih edileni hibrit step motorlar ve sabit mıknatıslı step motorlardır. Geniş kullanım alanları her türlü kontrol edilmiş hareket gerektiren yerleri kapsamaktadır. Bunlar içerisinde; yazıcılar, tıbbi cihazlar, kameralar, imalat tezgahları bulunmaktadır.

Step Motorların Avantajları Nelerdir?

Çok hassas pozisyon ve hız kontrolünü mümkün kılan step motorlar, adımlarındaki hata sayısı düşük olması sebebi ile hassas kontrol gerektiren uygulamalarda avantaj sağlarlar. Harekete başlamak, durmak ve yön değiştirmek gibi sinyallere hemen cevap verirler. Dijital olarak yönetilebilirler bu bakımdan, bilgisayar kontrollü uygulamalar için idealdirler. Ayrıca basit yapıları gereği bakım gerektirmezler.

 Step Motor Ürünleri SAMM Market’te Sizleri Bekliyor

Gün geçtikçe ilerleyen mikro işlemci ve elektronik teknolojisi sayesinde öne çıkan motor modelleri geniş kullanım alanları ile dikkat çekiyor. Birçok hobi tutkunu bilgisayar donanımı veya robotik projeleri için bu motor modellerini tercih ediyor. Projeniz için ihtiyacınız olan motor modeli step motor ise doğru adrestesiniz.  Siz de projeniz için uygun fiyat avantajları ile step motor modeli satın almak istiyorsanız hemen siparişinizi oluşturun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.