sadsad x
asdasd
Yakınlaştırmak için resmin üzerine gelin

8 kanallı Çift Yönlü Mantık Seviyesi Dönüştürücü

Ürün Kod: MP01677
Tedarikçi Kod: 395
(0 Yorum)
341,36 TL + KDV
Kdv Dahil Fiyatı
409,64 TL
Stok Miktarı : 9
Bu Ürüne Özel Kampanyalar
{{CMP.TITLE}}
{{CMP.DESCRIPTION}}
{{CMP.TITLE}}
{{CMP.DESCRIPTION}}
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • 8 kanallı Çift Yönlü Mantık Seviyesi Dönüştürücü

  Arduino (ve Temel Damga) 5V cihazlar ve çoğu modern sensörler, ekranlar, flash kartlar ve modlar yalnızca 3.3V olduğundan, birçok üretici 3.3V cihazını 5V'den korumak için seviye değiştirme/dönüştürme yapmaları gerektiğini düşünüyor.

  Bir bölücü yapmak için dirençler kullanılabilse de, yüksek hızlı aktarımlar için dirençler çok fazla dönüş ekleyebilir ve hata ayıklaması zor olan hasara neden olabilir. Bu nedenle, uygun seviye kaydırmayı gerçekleştirmek için 4050/74LVC245 serisi ve benzeri mantığı kullanmayı seviyoruz. Tek sorun, yalnızca bir yönde iyi olmalarıdır; bu, bazı özel çift yönlü arabirimler için sorun olabilir ve ayrıca kablolamayı biraz tüylü hale getirir.

  İşte bu güzel çip, TXB0108 çift yönlü seviye dönüştürücünün devreye girdiği yer! Bu çip, hemen hemen her voltajdan herhangi bir voltaja çift yönlü seviye kayması gerçekleştirir ve yönü otomatik olarak algılar . Bu çiple iyi çalışmayan tek şey i2c'dir (çünkü otomatik yön sensörünü karıştıran güçlü çekmeler kullanır). Pullup kullanmanız gerekiyorsa, yapabilirsiniz ancak bunlar en az 50K ohm olmalıdır - AVR'ler/Arduino'nun içindekiler yaklaşık 100K ohm yani bunlar sorun değil! 74LVC245'ten biraz daha lüks ama yön pimleri hakkında endişelenmek istemiyorsanız bu bir hayat kurtarıcıdır!

  Bu çip özel bir çift yönlü seviye değiştirici olduğundan, LED'leri veya uzun kabloları çalıştırabilen güçlü çıkış pinlerine sahip değildir, iki mantık çipi arasında bir devre tahtasına oturmak içindir!Anında çift yönlü desteğe ihtiyacınız yoksa, aşağıdaki gibi güçlü çıkış sürücüsüne sahip 74LVC245'i öneririz.

  Bu koparma, sizi bu çipin beraberinde getirdiği çok ince aralıklı paketleri lehimlemekten kurtarır. Ayrıca her iki tarafa 0,1 uF kapaklar ve çıkış etkinleştirme pimine 10K çekme direnci ekliyoruz, böylece kutudan çıkar çıkmaz kullanabilirsiniz.

  Dokümanlar

  Rekabetçi ve Uygun Fiyatlı 8 kanallı Çift Yönlü Mantık Seviyesi Dönüştürücü SAMM Market’te

  8 kanallı Çift Yönlü Mantık Seviyesi Dönüştürücü ürününü Adafruit kategorisinden uygun fiyat, aynı gün kargo ve hızlı teslimat avantajıyla SAMM Market’ten hemen sipariş verebilirsiniz

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.