Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Data Logger Modül

Ürün Kodu : MP00982
Tedarikçi Kod: 834
Stok:
28,00 TL + KDV
33,60 TL
EFT / Havale Fiyatı : 32,59 TL %3  İndirim

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Yorum Yap Fiyat Alarmı

Data Logger Modül

Datalogger seçilmiş verileri belirli bir süre boyunca, belirli aralıkla kaydeden cihazlardır. Datalogger sıcaklık, nem, basınç, su seviyesi, rüzgar hız ve yönü, güneşlenme değerleri, birçok fiziksel veriyi ve çevresel koşulları kaydeden cihazlardır. Bir proje gerçekleştirilecek ya da ürün bulundurulan alanların hangi fiziksel koşullarda bulunduğuna ne gibi durumlara maruz kaldığını süreleriyle birlikte bilme ve buna göre değerlendirme ihtiyacına yönelik cihazlardır. 

Veri kaydediciler sorun belirleme, ısıtma/soğutma/havalandırma testleri, saha çalışmaları, taşıma esnasındaki izlemler, kalite kontrol çalışmaları gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Araştırmalarda ve eğitim bilimleriyle ilgili alanlar ilgilenenler için de veri toplama adına dataloggerlar son derece kullanışlıdır. Oldukça küçük ve pille çalışan cihazlar oldukları için kullanmak istenilen zor alanlara da yerleştirilebilir. Kaydetme başlama talimatı verildikten sonra otomatik olarak verileri kaydeder belirtilen süre bittiğinde kayıt işlemini durdurur. 

Dataloggerlar, kendileriyle birlikte gelen yazılım sayesinde kişisel bilgisayar üzerinden komut verme ve bilgileri alma işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Bu yazılım ayrıca kaydedilen verileri analiz ederek karşılaştırmalı olarak sunar ve tablo, grafik gibi yöntemlerle daha iyi bir anlayış sağlamaya olanak sağlar.

Dataloggerlar; nem, basınç, iç hava kalitesi, sıcaklık ve çok fonksiyonlu dataloggerlar gibi kategorileri ayrılmaktadır. Kullanılacak alana ve ihtiyaçlara göre farklı özellikte dataloggerlar bulunmaktadır.

Data Logger Modül Özellikleri

  • SD kart arayüzü FAT16 veya FAT32 formatlı kartlarla çalışır.
  • 3V seviye değiştirici devre SD kartınıza zarar vermez.
  • Gerçek zaman saati (RTC), Arduino prizden çekildiğinde bile zamanınızı korur.
  • Dahil edilen kütüphaneler ve SD ve RTC için örnek kod, hızlı bir şekilde ilerleyebilmeniz anlamına gelir.
  • Bağlayıcılar, devre veya sensörlerin lehimlenmesi için prototipleme alanı.
  • Bütünleşik 3.3V regülatör hem güvenilir bir referans voltajı hem de güvenilir bir şekilde çok fazla güç gerektiren SD kartları çalıştırır.
  • Arduino UNO, Duemilanove, Diecimila, Leonardo veya ADK / Mega R3 veya daha üstü ile çalışır.
  • ADK / Mega R2 veya daha düşük desteklenmiyor.

Şartname:

Boyut: 38 x 38 x 23 mm (yaklaşık)
Regülatör voltajı: 3.3V
Pil: CR1220 3V

Paket içeriği:

1 x Veri kaydedici modülü
1 x Lityum pil

Rekabetçi ve Uygun Fiyatlı Data Logger Modül SAMM Market’te

Data Logger Modül ürününü Modüller kategorisinden uygun fiyat, aynı gün kargo ve hızlı teslimat avantajıyla SAMM Market’ten hemen sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.