sadsad x
asdasd
Yeni
Yakınlaştırmak için resmin üzerine gelin

Adafruit NeoPixel Dijital RGB LED Şerit - Beyaz 60 LED 1m

Ürün Kod: MP01709
Tedarikçi Kod: 1138
(0 Yorum)
1.029,28 TL + KDV
Kdv Dahil Fiyatı
1.235,14 TL
Stok Miktarı : 5
Bu Ürüne Özel Kampanyalar
{{CMP.TITLE}}
{{CMP.DESCRIPTION}}
{{CMP.TITLE}}
{{CMP.DESCRIPTION}}
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Öneri Kutusu
 • Adafruit NeoPixel Dijital RGB LED Şerit - Beyaz 60 LED 1m

  • İlk olarak, daha yüksek yoğunluk, belirli bir mesafede çok daha yüksek güç kullanımı anlamına gelir - maksimum 9,6 Watt (~2 Amper @ 5V) yerine metre başına maksimum 18 Watt (~3,5 Amper @ 5V). Maksimum derecelendirme, tüm LED'lerin tam beyaz olduğunu varsayar, genellikle renkli tasarım için gerçek akım, maksimum akımın yaklaşık 1/3 ila 1/2'sidir. 5V 10A kaynağımız gibi iyi bir güç kaynağı çok önemlidir!
  • İkincisi, yüksek yoğunluk elde etmek için, kontrolör çipi LED'in içindedir, bu biraz soğuktur, ancak çipin giriş için yalnızca tek bir pim ve çıkış için tek bir pim kullandığı anlamına gelir. Kullanılan protokol zamanlamaya çok özeldir ve yalnızca yüksek tekrarlanabilir 100nS zamanlama hassasiyetine sahip mikro denetleyiciler tarafından kontrol edilebilir. 8MHz ve 16MHz'de Arduino Uno/Mega mikrodenetleyici ile kullanmak için örnek kodumuz var ve biraz çabayla Raspberry Pi veya Beagle Bone Black ile kullanabilirsiniz , ancak Basic Stamp, NETduino ve diğerleriyle çalışmayacaktır. yorumlanmış/sanal makine mikroişlemcisi veya 8 MHz'den daha yavaş herhangi bir işlemci. 
  • Üçüncüsü, tüm bu piksellere sahip olmanız, bunun için RAM'e sahip olduğunuz anlamına gelmez - tüm şeridin bellekte arabelleğe alınması gerekir ve birçok Arduino UNO projesinin tüm ekstralardan sonra yalnızca yaklaşık 1500 bayt RAM'e sahip olduğunu gördük. dahildir - yaklaşık 500 LED piksel için yeterlidir. Tüm şeridi sürmek ve başka kitaplıkların dahil edilmesini istiyorsanız, bir Mega kullanın.

  Bu LED şeritler daha da eğlenceli ve ışıltılı. Metre başına 60 RGB LED vardır ve her bir LED'i ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz! Evet, bu doğru, bu dijital olarak adreslenebilir LED şerit türüdür. Her LED'in kırmızı, yeşil ve mavi bileşeninin rengini 8 bit PWM hassasiyetiyle ayarlayabilirsiniz (yani piksel başına 24 bit renk). LED'ler, şeridi kısaltabilmeniz veya uzatabilmeniz için şerit boyunca zincirlenmiş kaydırma kayıtları tarafından kontrol edilir. Veri göndermek için sadece 1 dijital çıkış pini gereklidir. PWM, her bir LED çipinin içine yerleştirilmiştir, böylece rengi bir kez ayarladığınızda, şeritle konuşmayı bırakabilirsiniz ve sizin için tüm LED'leri PWM'ye devam edecektir.

  Şerit esnek PCB malzemeden yapılmıştır ve hava koşullarına dayanıklı bir kılıf ile birlikte gelir. Bu malzemeleri tel kesicilerle kolayca kesebilirsiniz, her 0,65"/1,7 cm'de bir (her biri 1 LED) kesme çizgileri vardır. 0,1" bakır pedleri lehimleyin ve hazırsınız.Bu şeritlere güç sağlamak için 5V DC güç kaynağı kullanmalısınız. , 6V'tan yüksek kullanmayın veya tüm şeridi yok edebilirsiniz 

  4 metrelik makaralar halinde gelirler, her iki uçta ve ayrılmış güç/toprak kabloları. Bu şeritler metre ile satılmaktadır. Bir seferde 4 metre satın alırsanız, iki konektörlü tam makaralar alırsınız. 4m'den daha az satın alırsanız, tek bir şerit elde edersiniz, ancak bu, üzerinde konektör olabilecek veya olmayabilecek bir makaradan kesilmiş bir parça olacaktır. Parça makaranın ucundan geliyorsa, konektör şeridin çıkış ucunda olabilir.

  Teknik özellikler

  • 12,5 mm (0,5") genişlik , 4 mm (0,16") kalınlık, kasa açık, segment başına 16,7 mm (0,65") uzunluk
  • 1 metrelik ağırlık (silikon kılıf ve 6" uçlarla birlikte): 39g
  • Metre başına 60 LED
  • Çıkarılabilir IP65 hava koşullarına dayanıklı kasa
  • 0,65" şerit segmenti başına maksimum 5V @ 60mA çekiş (tüm LED'ler tam parlaklıkta)
  • 5VDC güç gereksinimi (6VDC'yi aşmayın) - polarite koruması yok
  • Segment başına 1 entegre RGB LED, ayrı ayrı kontrol edilebilir
  • LED dalga boyları: 630nm/530nm/475nm

  Dokümanlar

  Rekabetçi ve Uygun Fiyatlı Adafruit NeoPixel Dijital RGB LED Şerit - Beyaz 60 LED 1m SAMM Market’te

  Adafruit NeoPixel Dijital RGB LED Şerit - Beyaz 60 LED 1m ürününü Adafruit kategorisinden uygun fiyat, aynı gün kargo ve hızlı teslimat avantajıyla SAMM Market’ten hemen sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.