sadsad x
asdasd
Yakınlaştırmak için resmin üzerine gelin

SparkFun FTDI Temel Breakout - 5V

Ürün Kod: MP01552
Tedarikçi Kod: DEV-09716
(0 Yorum)
431,13 TL + KDV
Kdv Dahil Fiyatı
517,36 TL
Stok : Stokta Yok
Bu Ürüne Özel Kampanyalar
{{CMP.TITLE}}
{{CMP.DESCRIPTION}}
{{CMP.TITLE}}
{{CMP.DESCRIPTION}}
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Bu, FTDI Basic'imizin en yeni revizyonudur. Artık altta bir SMD 6 pinli başlık kullanıyoruz, bu da onu daha küçük ve daha kompakt hale getiriyor. İşlevsellik aynı kaldı.

  Bu, FTDI FT232RL USB'den seri IC'ye yönelik temel bir devre kartıdır. Bu kartın pin çıkışı, resmi Arduino ve klonlanmış 5V Arduino kartlarıyla çalışmak için FTDI kablosuyla eşleşir. Genel seri uygulamalar için de kullanılabilir. Bu kartın en büyük farkı, FTDI kablosunun RTS pininin aksine DTR pinini ortaya çıkarmasıdır. DTR pini, yeni bir Sketch indirildiğinde bir Arduino hedefinin otomatik olarak sıfırlanmasına izin verir. Bu, sahip olmak için gerçekten güzel bir özellik ve sıfırlama düğmesine basmak zorunda kalmadan bir çizimin indirilmesine izin veriyor. Bu kart, sıfırlama pimi 6 pimli bir konektöre getirilen herhangi bir Arduino kartını otomatik olarak sıfırlayacaktır.

  BLK ve GRN etiketli pinler, FTDI kablosundaki renkli tellere karşılık gelir. FTDI kablosundaki siyah tel GND, yeşil ise CTS'dir. FTDI temel kartını Arduino hedefiniz ile hizalamak için bu BLK ve GRN pinlerini kullanın.

  Bu kart, FTDI kablosu üzerinden kullanmayı biraz daha iyi hale getiren TX ve RX LED'lerine sahiptir. Kartın çalışıp çalışmadığını doğrulamak için LED'lerde seri trafiği görebilirsiniz.

  Bu kart, Arduino geliştirme maliyetini azaltmak ve kullanım kolaylığını artırmak için tasarlandı (otomatik sıfırlama özelliği harika!). Arduino Pro panolarımız ve LilyPad'lerimiz bu tip konektör kullanır.

  Bu kartın güzel özelliklerinden biri, kartın 3.3V veya 5V (hem güç çıkışı hem de IO seviyesi) olarak yapılandırılmasına izin veren kartın arkasında bulunan bir jumper'dır. Bu pano varsayılan olarak 5V'a gönderilir, ancak 3.3V'a geçmeniz gerekiyorsa varsayılan izi kesebilir ve bir lehim atlama teli ekleyebilirsiniz.

  Dokümanlar:

  Şematik

  USB'den seri UART Panolarına Bağlantı Kılavuzu

  FTDI Sürücüleri Nasıl Yüklenir ?

  FTDI Sürücüleri

  GitHub (Tasarım Dosyaları)

  SparkFun FTDI Temel Breakout - 5V ürününü Sparkfun kategorisinden uygun fiyat, aynı gün kargo ve hızlı teslimat avantajıyla SAMM Market’ten hemen sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.