sadsad x
asdasd
Yeni
Yakınlaştırmak için resmin üzerine gelin

Adafruit NeoPixel Dijital RGBW LED Şerit - Beyaz PCB 30 LED/ 1 m

Ürün Kod: MP02260
Tedarikçi Kod: 2846
(0 Yorum)
1.244,28 TL + KDV
Kdv Dahil Fiyatı
1.493,14 TL
Stok Miktarı : 5
Bu Ürüne Özel Kampanyalar
{{CMP.TITLE}}
{{CMP.DESCRIPTION}}
{{CMP.TITLE}}
{{CMP.DESCRIPTION}}
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • NeoPixel 'bölünmüş', bir yarısı bildiğiniz ve sevdiğiniz RGB, diğer yarısı sarı fosforlu beyaz bir LED. Sönük, yumurta sarısına benziyor. Aydınlatıldığında bunlar inanılmaz derecede parlaktır (gözümü ağrıtıyor gibi) ve kanal başına 8 bit PWM ile kontrol edilebilir (8 x 4 kanal = genel olarak 32 bit renk). Projenize çok sayıda renkli + beyaz nokta eklemek için harika!

  NeoPixel LED'ler 800 KHz protokolü kullanır, bu nedenle belirli bir zamanlama gerekir. NeoPixels'te, PWM hızı 400 Hz'dir ve bu iyi çalışır ancak LED hareket ettiğinde fark edilir. Karşılaştırıldığında, DotStars 20 KHz PWM hızına sahiptir, bu nedenle LED'i hareket ettirirken bile pikselleşmeyi görmezsiniz, karışım çok yumuşaktır. (kullanabiliyorsanız DotStars'ı öneririz)

  NeoPixels, LED'in içinde yerleşik bir mikro denetleyiciye sahip 5050 boyutlu LED'lerdir. Her bir R/G/B/W'nin parlaklığını ve rengini 8-bit PWM hassasiyetiyle ayarlayabilirsiniz (böylece piksel başına 32-bit renk). LED'ler, şeridi kısaltabilmeniz veya uzatabilmeniz için şerit boyunca zincirlenmiş kaydırma kayıtları tarafından kontrol edilir. Verileri aşağı göndermek için sadece 1 dijital çıkış pini gereklidir. PWM her bir LED çipine yerleştirilmiştir, böylece rengi ayarladıktan sonra şeritle konuşmayı bırakabilirsiniz ve sizin için tüm LED'leri PWM yapmaya devam edecektir.

  Şerit, esnek PCB malzemeden yapılmıştır ve hava koşullarına dayanıklı bir kaplama ile birlikte gelir. Bu malzemeyi tel kesicilerle oldukça kolay bir şekilde kesebilirsiniz, her 0,65"/1,7cm'de (her biri 1 LED) kesme çizgileri vardır. 0,1" bakır pedleri lehimleyin ve hazırsınız. Elbette, daha uzun yapmak için şeritleri birbirine de bağlayabilirsiniz, sadece ne kadar akıma ihtiyacınız olduğuna dikkat edin! 1 metre (kullanıma bağlı olarak) sürebilen 5V/2A kaynağımız ve 4 metreye kadar sürebilen (kullanıma bağlı) 5V/10A kaynağımız var. Bu şeritlere güç sağlamak için 5V DC güç kaynağı kullanmalısınız. , 6V'tan yüksek kullanmayın yoksa tüm şeridi yok edebilirsiniz.

  NeoPixel için kablolama, güç kullanım hesaplamaları, kullanım için örnek kod vb. gösteren bir eğitimimiz var. Lütfen kontrol edin! Her zaman mevcut olmayan RGBW desteğine sahip bir NeoPixel kitaplığına ihtiyacınız olacağını lütfen unutmayın. Bunları basit bir 'RGB' NeoPixel kütüphanesi ile kontrol etmeye çalışırsanız, çok garip sonuçlar alırsınız. Adafruit NeoPixel kitaplığımız RGBW'yi destekler, ancak başka bir şey kullanıyorsanız, bunun biraz bilgisayar korsanlığı gerektirebileceğini unutmayın. Ayrıca, Mavi LED elemanı beyaz fosfora yakındır ve ışık onun içine sızar, bu nedenle mavi ışık da beyazın bir karışımına sahip olacaktır.

  Bu şeritler metre ile satılıyor! Bir seferde 4 metre satın alırsanız, iki konektörlü tam makaralar alırsınız. 4 m'den daha az satın alırsanız, tek bir şerit alırsınız, ancak bu, üzerinde konektör bulunan veya bulunmayan bir makaradan kesilmiş bir parça olacaktır. Parça makaranın ucundan geliyorsa konektör şeridin çıkış ucunda olabilir. Ayrıca konektörlerin polaritesini garanti etmiyoruz, bunlar herhangi bir JST konektörü olabilir.

  Teknik detaylar

  • SK6812RGBW Veri Sayfası
  • Metre başına LED sayısı: 60 LED/m
  • Şerit genişliği (su yalıtımlı): ~12,6 mm / ~0,5"
  • Şerit kalınlığı (su yalıtımlı): ~4,2 mm / 0,16"
  • Çıkarılabilir IP65 hava koşullarına dayanıklı kasa
  • LED başına maksimum 5V @ 80mA çekiş (tüm LED'ler tam parlaklıkta)
  • 5VDC güç gereksinimi (6VDC'yi aşmayın) - polarite koruması yok
  • Segment başına 1 entegre RGB LED, ayrı ayrı kontrol edilebilir
  • Nötr beyaz renk sıcaklığı: ~4000-4500K

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.