Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Arduino için Zumo Robotu - v1.2

Ürün Kodu : MP01658
Tedarikçi Kod: 1639
Stok:
4.652,05 TL + KDV
4.652,05 TL + KDV
5.582,46 TL
%0 İndirim
EFT / Havale Fiyatı : 5.414,98 TL %3  İndirim

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Yorum Yap Fiyat Alarmı

Arduino için Zumo Robotu - v1.2

Pololu Zumo robotu, 10 cm × 10 cm'den daha küçük olan ve Mini Sumo'ya hak kazanacak kadar küçük, Arduino ile kontrol edilebilen bir paletli robot platformudur. Bir çift silikon raya bağlı iki mikro metal redüktörlü motor, paslanmaz çelik buldozer tarzı bıçak, hat izleme veya kenar algılama için altı kızılötesi yansıma sensörü dizisi, 3 eksenli ivmeölçer / 3 eksenli manyetometre / 3 eksen içerir jiroskop ve basit sesler ve müzik için bir zil. Sadece 4 adet AA pil ve bir Arduino (veya uyumlu kontrolör) ekleyin ve itmeye hazırsınız! Lehimleme veya montaj gerekmez.

Zumo robotu, ana denetleyicisi olarak bir Arduino (veya uyumlu cihaz) ile kullanılması amaçlanan düşük profilli izlenen bir robot platformudur. Her iki tarafı 10 cm'den daha az olan ve bir Arduino Uno ve pillerle (gönderildiği şekilde 165 g) yaklaşık 300 g ağırlığındadır, bu nedenle Mini Sumo yarışmalarına hak kazanmak için hem yeterince küçük hem de yeterince hafiftir. Basamakları sürmek için iki adet 75:1 HP mikro metal redüktörlü motor kullanır, bol miktarda tork ve saniyede yaklaşık 2 fit (60 cm/sn) maksimum hız sağlar, bu da onu Solarbotics Sumovore ve benzeri rakip robotlardan çok daha çevik hale getirir. Paralaks SumoBot, yine de bol miktarda kontrol sunar. Zumo robotu, diğer robotlar gibi nesneleri itmek için kasanın önüne monte edilmiş 0.036" kalınlığında lazerle kesilmiş paslanmaz çelik sumo bıçağı ve birZumo'nun ön kenarı boyunca (sumo bıçağının arkasına) monte edilen yansıma sensörü dizisi , Zumo'nun takip etmek için çizgiler veya kaçınmak için kenarlar gibi önündeki zemindeki özellikleri algılamasına izin verir.

Zumo kontrol panosu esasen Arduino Uno veya Leonardo için bir kalkandır ve her ikisi de doğrudan kalkanın erkek başlık pimlerine yüzü aşağı bakacak şekilde takılabilir.

Lütfen bu kitin Arduino Mega veya Due ile uyumlu olmadığını unutmayın. Sadece orijinal Arduino UNO ile kullanabilirsiniz.

Robot, ana ürün resminde gösterildiği gibi gönderilir; montaj veya lehimleme gerekli değildir. Uygun bir Arduino (veya uyumlu kontrolör) ve dört adet AA pil gereklidir ama ürün içerisinde dahil değildir.

Özellikleri

 • Hız (saniyede 2 fit'e kadar), güç ve kontrolün iyi bir karışımını sunan entegre 75:1 HP mikro metal redüktörlü motorlar .
 • Zumo'nun doğrudan bıçağının altındaki yansımadaki kontrastları algılamasını sağlayan, çizgileri takip etmek veya kenarları (örneğin bir sumo halkasının beyaz dış alanı veya bir masanın kenarı) algılamak için kullanılabilen, monte edilmiş altı IR yansıma sensörü dizisi .
 • Zumo'nun iki yüksek güçlü redüktörlü motoru için yeterli akımı sağlayabilen entegre DRV8835 çift motor sürücüleri.
 • Basit sesler ve müzik çalmak için Piezo buzzer. Zil, Arduino'nun PWM çıkışlarından biri tarafından kontrol edilir, böylece çok fazla işlem gücü almadan arka planda tonlar üretilebilir.
 • Darbeleri tespit etmek için kullanılabilen entegre LSM303DLHC 3 eksenli ivmeölçer ve 3 eksenli manyetometre. Pusula, motorlardan, pillerden, PCB'den ve çevresinden çok fazla parazit alır, bu nedenle hassas navigasyon için genellikle kullanışlı değildir, ancak uygun kalibrasyon ile kaba bir oryantasyon göstergesi olarak kullanılabileceğini bulduk. birçok ortam.
 • Dönüşü izlemek için kullanılabilen entegre L3GD20H 3 eksenli jiroskop. Bu, Zumo kalkanının v1.2 versiyonunda yenidir; önceki sürümler bir gyro içermiyordu. Bu sensör ve yukarıda bahsedilen LSM303D ile, kalkan etkin bir şekilde yerleşik bir MinIMU-9 v3 IMU modülüne sahiptir ve isteğe bağlı olarak bir tutum ve yön referans sistemi (AHRS) yapmak için kullanılabilir, böylece robotunuz oryantasyonunu yapabilir.
 • Pim 12'de isteğe bağlı kullanıcı düğmesi.
 • Arduino'ya Zumo'nun 4 AA pilinden güç sağlamak için 7.5 V boost regülatörü.
 • Arduino I/O hatlarına, pin 13 kullanıcı LED'ine ve Arduino sıfırlama hattına kalkan aracılığıyla kolay erişim.
 • Genel amaçlı prototipleme alanları ve ek sensörleri bağlamak için ön tarafta bir genişleme alanı.
 • Arduino Uno R3 ve Arduino Leonardo ile uyumludur. Duemilanove gibi aynı form faktörüne sahip eski Arduino'larla da kullanılabilir.
 • Arduino kütüphaneleri ve örnek kod, başlamayı kolaylaştırır.
 • Ayrıntılı kullanım kılavuzu .
 • Boyutlar: 98 mm / 3,8" x 98 mm / 3,8" x 39 mm / 1,5"
 • Ağırlık: 163g

Rekabetçi ve Uygun Fiyatlı Arduino için Zumo Robotu - v1.2 SAMM Market’te

Arduino için Zumo Robotu ürününü Adafruit kategorisinden uygun fiyat, aynı gün kargo ve hızlı teslimat avantajıyla SAMM Market’ten hemen sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.