sadsad x
asdasd
Yeni
Yakınlaştırmak için resmin üzerine gelin

Raspberry Pi için Adafruit Ultimate Gps Hat

Ürün Kod: MP02261
Tedarikçi Kod: 2324
(0 Yorum)
1.247,06 TL + KDV
Kdv Dahil Fiyatı
1.496,47 TL
Stok Miktarı : 3
Bu Ürüne Özel Kampanyalar
{{CMP.TITLE}}
{{CMP.DESCRIPTION}}
{{CMP.TITLE}}
{{CMP.DESCRIPTION}}
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Saat 22:00, Raspberry Pi'nizin nerede olduğunu biliyor musunuz? Bu GPS HAT'a sahip olsaydınız, yapardınız! Adafruit'in bu yeni HAT'ı üzerine ünlü Ultimate GPS'imizi ekler, böylece Raspberry Pi Model Pi 3, Pi Zero, A+, B+ veya Pi 2, 3 ve 4'ünüze hassas zaman ve konum ekleyebilirsiniz.

  İşte GPS modülündeki düşüş:

  -165 dBm hassasiyet, 10 Hz güncelleme, 99 arama kanalı

  GPS + GLONASS desteği

  Yerleşik Gerçek Zamanlı Saat (RTC) - Raspberry Pi kapalı olsa bile 7 yıl veya daha uzun zaman işleyişi için bir CR1220 yedek pil yuvası!

  Düzeltilmiş PPS çıkışı, varsayılan olarak pin #4'e bağlıdır

  Dış mekanda kullanıldığında oldukça iyi çalışan dahili yama anteni + iç mekanlarda veya açık gökyüzü manzarası olmayan yerlerde kullanıldığında harici aktif anten için u.FL konektörü

  Sabit durum LED'i, GPS'in mevcut koordinatları belirlediğini size bildirmek için yanıp söner

  Ultimate GPS'imize dayalı bir HAT oluşturduk, RTC kullanımı için bir düğme tutucu, Raspberry Pi'nin tüm ekstra pinleri için çıkışlar ve LED'ler, sensörler ve daha fazlasını eklemek için bol miktarda prototipleme alanı ekledik.

  Lütfen unutmayın, bu HAT, GPS modülüne veri göndermek/almak için Raspberry Pi'nin donanım UART'ını devralır. Yani konsol kablosu ile RX/TX pinlerini kullanmanız gerekirse bu HAT'ı da kullanamazsınız. Bunun yerine, oturum açmak için bir kompozit veya HDMI monitör ve klavye kullanmanız veya ağ üzerinden Pi'nize bağlanmak için ssh kullanmanız gerekir. Bu güzel HAT'ın nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi için eğitimimizi okuyun.

  Temmuz 2021 itibariyle, kullandığımız orijinal modülün satıcı tarafından kullanımdan kaldırıldığını lütfen unutmayın. Modülün neredeyse aynı sürümünü bulduk ve kullanıyoruz - biraz daha uzun (4 mm) ancak aynı işlevselliğe sahip. Anteni sorgulama komutları biraz değişti, bu nedenle mevcut projelerin anten tespiti yapıyorsa yazılımlarını güncellemesi gerekebilir.

  Tamamen monte edilmiş bir GPS + PCB ve ek bir 2x20 GPIO başlığı olarak gelir. 2x20 GPIO başlığını HAT'a takmak için biraz hafif lehimleme gerekir, ancak bu, havyası ve lehimi olan herkes için hızlı ve kolaydır. Ayrıca sahip olduğumuz düz dişi başlığı, üstüne bir şapka veya GPIO kablosu veya ince, ultra düşük profilli bir başlık takmanıza izin veren 'istifli' bir tiple değiştirebilirsiniz.

  Teknik detaylar

  • Bileşenlerle birlikte boyutlar: 65 mm x 56 mm x 7 mm
  • Datasheet ve diğer dokümanlar için tıklayınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.