Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

micro:bit Güç Kartı

Ürün Kodu : MP00926
Tedarikçi Kod: 46144
Stok:
460,09 TL + KDV
460,09 TL + KDV
552,11 TL
%0 İndirim
EFT / Havale Fiyatı : 535,55 TL %3  İndirim

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Yorum Yap Fiyat Alarmı

micro:bit Güç Kartı

Bu küçük kartın bir ucunda standart bir DC varil jak soketi vardır ve kartın diğer ucundan gelen kablolara bağlı JST pil konektörünü kullanarak micro:bit'inize güç sağlamak için kullanabileceğiniz düzenlenmiş bir 3.3V çıkış sağlar.

AC:DC adaptörü, güneş panelleri veya micro:bit’in beklediği 3V kadar olmayan diğer güç kaynaklarını kullanmak istiyorsanız, micro:bit kartı için bir micro:bit Güç Kartı kullanmak isteyebilirsiniz. micro:bit için Güç, standart DC varil jak soketinden 4,5 ila 12V DC giriş voltajını kabul eder ve micro:bit’iniz için hoş bir şekilde düzenlenmiş 3.3V'a dönüştürür.

USB 5V güç kaynağı yerine micro:bit Güç Kartı kullanmanın avantajları ilk olarak bazı USB 5V adaptörlerinin micro:bit ile ilgili sorunlara neden olabilmesidir. İkinci neden ise, micro:bit pil konnektörü micro:bit'in 3V timsah klipsli konektörüne doğrudan bağlanırsa, micro:bit'e izin verilen 90mA'dan çok daha fazla şeyle bağlanan başka şeyler de sağlayabilirsiniz. Aslında 700mA'ya kadar güç sağlayabilirsiniz. Bu, kartı NeoPixel şeritleri veya biraz daha fazla akıma ihtiyaç duyan servo motorlar ile kullanım için harika hale getirir.

micro:bit projenizi uzun süre çalıştırmanız gerekiyorsa, pilleri her zaman değiştirmekten sıkılacaksınız. Bir AC adaptörü (dahil değildir, ancak 6V önerilir) kullanarak micro:bit’inizi süresiz olarak çalıştırabilirsiniz.

USB kaynağından güç alındığında, micro:bit’iniz 3V konnektörüyle maksimum 90mA akım sağlayabilir. Bu, daha fazla akım gerektiren, çalışmayabilecek veya güvenilir olabilecek Neopixel LED ekranların veya servo motorların çalıştırılması anlamına gelir. micro:bit Güç Kartı, bu maksimum çıkış akımını çok daha saygın bir 700mA'ya yükseltir. Çok daha fazla Neopiksel (tam sayı LED parlaklığına bağlıdır) güç sağlamak için yeterlidir.

Standart AAA pil takımı iyi çalışır, ancak micro:bit'in sürekli olarak birkaç gün kullanılmasını sağlar. micro:bit Güç Kartı’nı DC varil jaklı daha büyük bir pil paketiyle kullanarak çok daha uzun pil ömrü elde edebilirsiniz. Örneğin, 4 x AA pil kullanmak, AAA pil paketinden beklediğiniz pil ömrünün kabaca 4 katını sağlayacaktır.

Rekabetçi ve Uygun Fiyatlı micro:bit Güç Kartı SAMM Market’te!

Projelerinizde çeşitli micro:bit modüllerine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Bu modüller ile projenizi dilediğiniz şekilde kontrol edebilirsiniz. Hemen siparişinizi oluşturarak micro:bit Güç Kartı ürününü avantajlı fiyatlar ile almanın ayrıcalığını yaşayın.

Raspberry Pi resmi distribütörü SAMM Market’ten, aradığınız tüm elektronik parça ve kitlere, her seviyeye uygun prototipleme setlerine de ulaşabilirsiniz. Üstelik saat 15:00’e kadar verdiğiniz tüm siparişler aynı gün içinde kargoya verilmekte, 150 TL ve üzeri siparişler kargo bedava avantajı ile adresinize teslim edilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.