Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Adafruit I2S 3W D Sınıfı Amplifikatör Breakout - MAX98357A

Ürün Kodu : MP01699
Tedarikçi Kod: 3006
Stok:
304,31 TL + KDV
365,17 TL
EFT / Havale Fiyatı : 354,22 TL %3  İndirim

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Yorum Yap Fiyat Alarmı

Adafruit I2S 3W D Sınıfı Amplifikatör Breakout - MAX98357A

Standart I2S dijital ses girişini alır ve yalnızca analog olarak kodunu çözmekle kalmaz, aynı zamanda doğrudan hoparlöre yükseltir. Kompakt güçlendirilmiş ses eklemek için mükemmel, 2 ara (I2S DAC + Amp) alır ve bunları bir araya getirir.

Devre kartlarında ses verilerini iletmek için kullanılan bir dijital ses protokolünde I2S (I2C ile karıştırılmamalıdır). Birçok üst düzey çip ve işlemci, tüm sesi dijital I2S formatında yönetir. Ardından, veri girişi veya çıkışı için üç veya dört pin kullanılır (veri girişi, veri çıkışı, bit saati ve sol-sağ kanal seçimi). Genellikle, ses cihazları için, I2S'yi alacak ve onu bir kulaklığı çalıştırabilen analoga dönüştürecek bir DAC yongası vardır.

Bu küçük mono amplifikatör şaşırtıcı derecede güçlüdür - 4 ohm empedanslı bir hoparlöre 3,2 Watt güç sağlayabilir (5V güç @ %10 THD). Minyatür çipin içinde 2.7V-5.5VDC'den çalışabilen D sınıfı bir kontrolör bulunur. Amfi D sınıfı olduğundan, inanılmaz derecede verimlidir; bu da onu taşınabilir ve pille çalışan projeler için mükemmel kılar. Dahili termal ve aşırı akım koruması var ama ısındığını zar zor söyleyebiliriz.

Ses girişi I2S standardıdır, 3.3V veya 5V mantık verilerini kullanabilirsiniz. Çıkışlar "Köprü Bağlantılıdır" - bu, çıkışlara doğrudan bağlandıkları, toprağa bağlantı olmadığı anlamına gelir. Çıkış ~300KHz kare dalga PWM'dir ve daha sonra hoparlör bobini tarafından 'ortalaması alınır' - yüksek frekanslar duyulmaz. Yukarıdakilerin tümü, çıkışı başka bir amplifikatöre bağlayamayacağınız anlamına gelir, hoparlörleri doğrudan çalıştırması gerekir.

Kazancı değiştirmek için manipüle edilebilecek bir Kazanç pimi var. Varsayılan olarak, amfi size 9dB kazanç verecektir. Bir çekme veya çekme direnci bağlayarak veya doğrudan kablolama yaparak, Kazanç pini 3dB, 6dB, 9dB, 12dB veya 15dB verecek şekilde ayarlanabilir.

ShutDown/Mode pini, çipi kapatmak veya hoparlöre hangi I2S ses kanalının yönlendirileceğini ayarlamak için kullanılabilir. Varsayılan olarak, amplifikatör (Sol+Sağ)/2 stereo miks çıkışını mono çıkışa verecektir. Bir direnç ekleyerek, onu sadece sol veya sadece sağ çıkış olarak değiştirebilirsiniz.

Raspberry Pi, Arduino Zero ve I2S ses çıkışlı diğer tüm mikro denetleyiciler veya mikrobilgisayarlarla harika çalışır.

Özellikleri

  • Çıkış Gücü: 4Ω'da 3,2W, %10 THD, 8Ω'de 1,8W, %10 THD, 5V besleme ile
  • PSRR: 77 dB tip @ 1KHz
  • 8kHz'den 96kHz'e kadar I2S örnek hızları
  • MCLK gerekmez
  • + Pop azaltma'yı tıklayın
  • Beş pin seçilebilir kazanç: 3dB, 6dB, 9dB, 12dB, 15dB
  • Mükemmel tıkla ve aç bastırma
  • Termal kapatma koruması

Küçük bir isteğe bağlı başlık parçası ve 3,5 mm terminal bloğu ile monte edilmiş ve test edilmiş bir devre kartı olarak gelir. İstenirse, başlık ve terminal bloğunu takmak için bir miktar lehim gerekir.  

Not:  Ürününüzle birlikte verilen terminal bloğu mavi veya siyah olabilir.

Dokümanlar

Rekabetçi ve Uygun Fiyatlı Adafruit I2S 3W D Sınıfı Amplifikatör Breakout - MAX98357A SAMM Market’te

Adafruit I2S 3W D Sınıfı Amplifikatör Breakout - MAX98357A ürününü Adafruit kategorisinden uygun fiyat, aynı gün kargo ve hızlı teslimat avantajıyla SAMM Market’ten hemen sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.