Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

SparkFun Hat Sensörü Breakout - QRE1113 (Dijital)

Ürün Kodu : MP01601
Tedarikçi Kod: ROB-09453
Stok:
96,72 TL + KDV
116,06 TL
EFT / Havale Fiyatı : 112,58 TL %3  İndirim

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Yorum Yap Fiyat Alarmı

SparkFun Hat Sensörü Breakout - QRE1113 (Dijital)

QRE1113 devre kartının bu sürümü, yansıma miktarını ölçmek için bir kapasitör deşarj devresi kullanan bir dijital çıkışa sahiptir. Bu küçük kart, yalnızca dijital G/Ç mevcut olduğunda hat algılama için mükemmeldir ve hem 3.3V hem de 5V sistemlerinde kullanılabilir.

Kurulun QRE1113 IR yansıma sensörü iki parçadan oluşur - LED ve IR hassas phototransistor yayan bir IR. VCC ve GND pinlerine güç uyguladığınızda sensörün içindeki IR LED'i yanacaktır. 100Ω'luk bir direnç yerleşiktir ve akımı sınırlamak için LED ile seri olarak yerleştirilmiştir. Fototransistörün çıkışı 10nF'lik bir kapasitöre bağlıdır. Kondansatör ne kadar hızlı boşalırsa, yüzey o kadar yansıtıcı olur.

Bu sensörler, çizgi izleyen robotlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Beyaz yüzeyler siyahtan daha fazla ışığı yansıtır, bu nedenle beyaz bir yüzeye yönlendirildiğinde, kapasitör siyah bir yüzeye yönlendirildiğinden daha hızlı boşalır.

Güç giriş ve çıkış pinleri, 3 pinli, 0,1" hatve başlığına getirilir. Bir şeye vidalamak isterseniz kartta ayrıca tek bir montaj deliği vardır.

Özellikleri

  • 5VDC çalışma voltajı
  • 25mA besleme akımı
  • Dijital G/Ç uyumlu
  • ADC gerekmez
  • Optimum algılama mesafesi: 0.125" (3mm)
  • 0,3x0,55"

Dökümanlar

Competitive and Affordable SparkFun Hat Sensörü Breakout - QRE1113 (Dijital) at SAMM Market

SparkFun Hat Sensörü Breakout - QRE1113 (Dijital) ürününü Sparkfun kategorisinden uygun fiyat, aynı gün kargo ve hızlı teslimat avantajıyla SAMM Market’ten hemen sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.