Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Kuvvete Duyarlı Kare Sensör

Ürün Kodu : MP00428
Tedarikçi Kod: 381
Stok:
60,00 TL + KDV
72,00 TL
EFT / Havale Fiyatı : 69,84 TL %3  İndirim

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Yorum Yap Fiyat Alarmı

Pasif bir kompanent olan kuvvete duyarlı dirençler, 38mm*38mm boyutlarındaki aktif kare alana uygulanan kuvvetle orantılı olarak direnç değerlerinde düşüş gösterir. Bu sayede kuvvet ya da basıncın algılana bilmesi sağlanmaktadır.

PFT (Polymer Thick Film) aygıt dokunma kontrollü elektronik cihazlarda birkaç gram ile 10 kg aralığındaki kuvvetleri algılanabilir. Ürün dokunma arayüzlü projelerde ve çeşitli robotik uygulamalarda kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Ürün üzerinde yapılan testlerde, ürün üzerine kuvvet uygulanmadığında 1MΩ, 20gramlık bir kuvvet uygulandığında ise 50kΩ değerinde direnç oluşturduğu görülmüştür. Ürüne olabildiğince yüksek kuvvet uygulandığında ise 200Ω değerine ulaşılmıştır. Uygulanan kuvvet karşında oluşan değerler yüksek tutarlılığa sahiptir.

Tekrarlanan sabit kuvvet uygulamalarında ürünün sabit değerler ürettiği yapılan testlerde görülmüştür. Ürünün direnç değer aralığı AVR ve PIC gibi birçok mikrodenetleyicide bulunan dahili pull-up’lar ile direkt olarak çalışabilmektedir.

Ürün hafif hızlı dokunuşları ve küçük titreşim motorlarının titreşimlerini algılayabilecek hassasiyettedir.

Ürünün pin aralığı breadboardlarda kullanım için uygundur.

Özellikler

  • Üretici Firma     Pololu
  • Ürün Kategorisi Sensör
  • Pad Boyutları    4,37cm*4,37cm
  • Algılama Alanı Boyutları              3,81cm*3,81cm
  • Ağırlık   1,2 gr
  • Kalınlık 0,51 mm
  • Pinler ve Algılama Alanı Arası Bölge Uzunluğu    3,81 cm

Not: Ürün hassasiyet ve dayanım ölçümleri için uygun değildir. Kuvvet doğruluğu aralığı çeşitli koşullar altında %5 ile %25 arasında değişebilir. Çözünürlük ise tüm değer aralığının %0.5’inden daha iyidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.