Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Adafruit Kapasitif Dokunmatik Sensör - Toogle (AT42QT1012)

Ürün Kodu : MP00169
Tedarikçi Kod: 1375
Stok:
267,99 TL + KDV
321,58 TL
EFT / Havale Fiyatı : 311,94 TL %3  İndirim

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Yorum Yap Fiyat Alarmı

Adafruit Kapasitif Dokunmatik Sensör - Toogle (AT42QT1012)

Bu devre kartı, tek bir "geçişli" kapasitif dokunmatik sensörlü bir proje oluşturmanın en basit yoludur. Burada mikrodenetleyici gerekmez - sadece 1.8 ila 5.5VDC ile güç verin ve sensörü etkinleştirmek için pede dokunun.

Bu sensör, geçiş çıkış tipidir: dokunma ve dokunma. Bu, kapasitif bir yük algılandığında (örneğin, bir kişi sensör pedi alanına dokunduğunda) kırmızı LED'in sırayla söneceği ve çıkış pininin sırasıyla yüksek veya düşük olacağı anlamına gelir. Bu sensör, ilk dokunuşta bir şeyi etkinleştirmek, ardından bir anahtar gibi tekrar dokunduğunuzda devre dışı bırakmak istediğiniz bir proje için iyidir. Ayrıca orta pedine bir tel lehimleyebilir ve yerleşik olan projenize uygun değilse kendi kapasitif pedinizi oluşturabilirsiniz.

Güçten tasarruf etmek istiyorsanız, LED'in çıkış pininden bağlantısı kesilebilir (bu şekilde işaretlenen jumper arasındaki izi kesin). Bu arayı sonsuz zaman aşımına sahip olacak şekilde tasarladık. Çip, sensörün zaman aşımına uğramasını destekler, bu nedenle, örneğin, bir şey açılırsa, sonunda kendi kendine kapanacaktır. Bu modu kullanmak istiyorsanız, ZAMANLAYICI atlama kablosunu kesin ve ardından ZAMAN pinine bir direnç/kapasitör bağlayın. İstediğiniz zaman aşımına uyması için ZAMAN pinini nasıl hesaplayacağınızı öğrenmek için veri sayfasını kontrol edin.

Tamamen monte edilmiş bir tahta ve küçük bir 0,1" başlık çubuğu ile birlikte gelir, böylece lehimleyebilir ve bir devre tahtasına takabilirsiniz. Ek kontaklar için bakır folyo kullanmanızı ve ardından folyo pedinden koparmaya bağlanan bir tel lehimlemenizi öneririz.

Adafruit Kapasitif Dokunmatik Sensör - Toogle AT42QT1012 Özellikleri:

  • Boyutlar: 20mm / 0.8" x 29.35mm / 1.15"
  • Ağırlık: 2.03g

Dokümanlar

Rekabetçi ve Uygun Fiyatlı Adafruit Kapasitif Dokunmatik Sensör - Toogle SAMM Market’te

Adafruit Kapasitif Dokunmatik Sensör - Toogle ürününü Kuvvet,  Titreşim ve Eğim Sensörleri kategorisinden uygun fiyat, aynı gün kargo ve hızlı teslimat avantajıyla SAMM Market’ten hemen sipariş verebilirsiniz.

Ağırlık (Kg)
0.5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.