sadsad x
asdasd

Asus Tinker Edge T

Ürün Kod: MP01060 Tedarikçi Kod: 892
Asus

-

+

png-transparent-biscuits-sticker-label-peanut-butter-cookie-kitchen-order-icon-love-kitchen-white-removebg-preview.png (43 KB)Ön Siparişli Ürün

Ürünün siparişi verilmesi durumunda 21.12.2020 tarihinde kargoya teslimatı yapılacaktır.

Paylaş
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Yapay Zeka Destekli Bilgi İşlem İçin Tinker Edge Serisi 

   
  Tinker Edge serisi yapay zeka için hazır Tinker Edge T ve Tinker Edge R cihazlarından oluşuyor. Güçlü birer tek kartlı bilgisayar (SBC - Single Board Computer) olan bu küçük boyutlu ürünler, sınıf lideri performans, dayanıklılık ve geliştiriciler içn gelişmiş kullanıcı deneyimi sunuyor. 
   
  Tinker Edge serisi çok çekirdekli ARM® Cortex® işlemci, GPU ve multimedya işlemcisine (Tinker Edge R’de 4K’ya kadar destek) ek olarak GbE Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth ve GPIO pimleriyle küçük bir boyut üst düzey genişletme seçenekleri sunarak ideal bir IoT uç cihazı haline geliyor.
   
  Tinker Edge T’deki NXP i.MX 8M SoC ve Tinker Edge R’deki Rockchip RK3399 PRO her iki cihazı da yapay zekaya hazır duruma getiriyor. Cihazlardaki Edge TPU ise en uygun yapay zeka arayüzü için yüksek performans ve düşük güç tüketimi sağlıyor.
   
  Tinker Edge serisi, nöral ağlar için optimize edilen NPU sayesinde bulut üzerindeki yapay zeka becerilerini yerel cihaza aktarmak ve bunu yaparken de veriyi yerel ve güvenli tutmak için ideal çözümler sunuyor. Her iki cihaz da gömülü uygulamaları hem çevrim içi hem de bağlantının kısıtlı olduğu yerlerde çevrim dışı çalıştırmak için gereken düşük güç tüketimi ihtiyacına yanıt veriyor. HDMI, MIPI-DSI, çift MIPI-CSI, USB 3 Type-C ve 40 pim GPIO gibi zengin giriş çıkışlar sayesinde genişletme seçenekleri artıyor.
   
  Geliştiriciler için kullanışlı özelliklerle donatılan Tinker Edge modelleri; OpenGL, Vulkan, OpenCL, OpenVX, TensorFlow Lite, AndroidNN ve Caffe gibi birçok API için destek sunan tamamen açık kaynaklı bir Kernel’e sahip.

  Tinker Edge T
  Uç cihazlar için üstün performans

  Google Edge TPU
  - Gelişmiş güç tasarımı
  - Makine öğrenimi (ML) modellerinin kolay kurulumu için araçlar
  - Sanal sürücü için kullanıcı dostu araçlar

  Yapay zeka hızlandırıcı (Edge TPU)
  Tinker Edge T, yapay zeka uygulamaları için özel olarak tasarlanan bir tek kart bilgisayardır (SBC). Üründe yer alan Google Edge TPU makine öğrenimi hızlandırıcısı, işlem verimliliğini hızlandırıyor, güç talebini azaltıyor ve bağlantılı cihazlar ve akıllı uygulamalar geliştirmeyi kolaylaştırıyor. Bu dahili makine öğrenimi hızlandırıcısıyla birlikte Tinker Edge T, her işlem biriminde yalnızca 0,5 watt güç harcayarak saniyede dört tera-işlem (TOPS) gerçekleştirebiliyor. TensorFlow Lite modelleri için de uygun olan cihaz, sık kullanılan makine öğrenimi modellerini derleyip çalıştırmayı da kolaylaştırıyor.

  NXP i.MX 8M işlemci
  Dört çekirdekli ARM tabanlı güçlü ve modern NXP i.MX 8M işlemci sayesinde Tinker Edge T grafik, makine görüşü, video, ses, konuşma ve güvenlik uygulamaları için sağlam bir çözüm sunuyor. Tinker Edge T'de yer alan 4. nesil düşük güç tüketimli DDR DRAM teknolojisine sahip 1 GB LPDDR4 çift kanal bellek, gelişmiş sistem performansı ve verimliliği için daha yüksek hız ve daha da düşük güç tüketimi sağlıyor. Tinker Edge T'de ayrıca dahili 8 GB eMMC bellek SD 3.0 arayüzü yer alıyor. Bu arayüz işletim sistemleri, uygulamalar ve depolama için daha yüksek okuma ve yazma hızları sunuyor.

  Gelişmiş güç tasarımı
  Çoğu SBC anakartı yalnızca 15 watt (5V 3A) güç tasarımına sahiptir. Bu da birden fazla cihaz bağlandığında sistemlerin ve cihazların kararsız çalışmasına neden olur. Bazı SBC'ler ise giriş çıkışların performansını azaltan güç tasarımlarına sahiptir. Tinker Edge T'nin özel güç tasarımı, DC güç kaynağıyla birlikte toplam 45 watt güç sağlayabiliyor. Böylece, birden fazla cihaz bağlandığında bile sistemin kararlı çalışması sağlanıyor ve giriş çıkışlardan tam performans elde ediliyor. Ayrıca, sağlanan akım ve voltajda büyük değişimler olduğunda otomatik devreye giren özel güç koruma tasarımı da kartı ve bağlı tüm cihazları etkili bir şekilde koruyor.

  Geliştiriciler için daha fazla bağlantı seçeneği
  Tinker Edge T zengin bir giriş çıkış arayüzüne sahip. Monitörler ve dokunmatik ekranlar için bir adet MIPI-DSI bağlantısı; derinlik ölçümü, akıllı otomatlardaki QR kodlu ödeme sistemleri ve etkileşimli reklamlar gibi uygulamalarda bilgisayar görüşünü kullanmaya yönelik kameralar için iki adet MIPI-CSI bağlantısı yer alıyor.

  Soğutma bloğu içinde
  Tinker Edge T'deki aktif soğutma bloğu ağır yük altında veya sıcak ortamlarda ısının daha iyi uzaklaştırılmasına yardımcı oluyor.

  Kullanıcılar için nöral ağ araçları
  ASUS kullanıcılara, Tinker Edge T'ye makine öğrenimi modellerini kolayca kurmalarını sağlayan güçlü bir API ve SDK sunuyor. Böylece görüntü sınıflandırma ve nesne tespiti gibi uygulamalar geliştirilmesinin önü açılıyor.

  İşletim sistemi yükleme aracı
  Tinker Edge T farklı platformlara uygun bir işletim sistemi yükleme aracıyla geliyor. Bu araç SD kartlara ve USB sürücülere işletim sistemi yükleme imkanı vererek sisteminizi hızla kullanmaya başlamanızı sağlıyor.

  Gelişmiş işletim sistemi arayüzü
  Kullanışlı bir yazılım arayüzü Tinker Edge T'nin özelliklerine kolayca erişmenizi sağlarken, sık kullanılan işlevleri de kısayollarla hızla kullanma imkanı veriyor.

  TEKNİK ÖZELLİKLER

  Model Adı

  Tinker Edge T

  PN

  -

  EAN

  -

  SoC

  NXP i.MX 8M

  CPU

  Quad-core ARM Cortex-A53 @ 1.5 GHz

  GPU

  GC7000 Lite

  NN işlemcisi

  Google Edge TPU ML accelerator coprocessor

  Görüntü

  1 x HDMI ile CEC donanım için hazır
  1 x 22-pin MIPI DSI

  Bellek

  Dual-CH LPDDR4 1GB

  Depolama

  8GB eMMC
  Micro SD(TF) card slot (ittir/çek)

  Bağlantı

  RTL8211F-CG Gb LAN
  802.11 b/g/n/ac wireless & BT 4.1

  USB

  2 x USB 3.2 Gen1 Type-A
  1 x USB 3.2 Gen1 Type-C OTG

  Kamera Arayüzü

  2 x 24-pin MIPI CSI-2

  Dahili Girişler

  1 x 40-pin başlık içeriği:
  - 28 x GPIO pin
  - 1 x SPI bus
  - 2 x I2C bus
  - 2 x UART
  - 3 x PWM
  - 1 x PCM/I2S
  - 2 x 5V güç pini
  - 2 x 3.3V güç pini
  - 8 x ground pin
  - 1 x SPI bus
  1 x 2-pin Reset başlığı
  1 x 2-pin DC Fan başlığı

  Güç Bağlantısı

  12~19v DC güç girişi

  İşletim Sistemi Desteği

  Debian 9

  Boyutlar

  3.37 inç x 2.125 inç


  Ürün Datasheet

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.