sadsad x
asdasd

Asus Tinker Board S

Ürün Kod: MP00555
Asus

-

+

Paylaş
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Tinker Board S

  Yeni ve gelişmiş Tinker Board S, güçlü ve modern Rockchip Dört Çekirdekli RK3288 işlemci, 2GB Çift Kanal DDR3 RAM, dahili 16GB eMMC sürücü ve TV uzaktan kumanda uyumlu 4k HDMI çıkışına sahip tek kartlı (SBC) bilgisayardır. Tinker Board S, geliştiriciler, öğrenciler , makerlar, hobiciler ve ilgili herkes için daha iyi kararlılık ve daha gelişmiş bir kullanıcı deneyimi ve üstün performans sunmasının yanında ileri seviye projeler için de oldukça idealdir.

  Tinker Board S Yeni Özellikleri

  • Daha iyi performans için dahili 16GB eMMC depolama ve daha fazla esneklik için microSD yuvası
  • Düşük voltaj giriş tespiti ile olası güç problemlerini önleme
  • Uzaktan kumanda ile hem Tinker Board S hem de TV'yi kontrol etmeyi sağlayan HDMI-CEC-ready özelliği
  • Ses jakı giriş tespiti ve diğer arayüzlerden 3.5mm ses jakına otomatik değiştirme
  • Projelerde daha fazla esneklik sağlamak için dahili güç pini
  • Slave modu ile gelişmiş I2S pini ve daha iyi uyumluluk için gelişmiş yazılım API'si

  Tinker Board S Teknik Özellikleri

  İşlemci Cortex-A17 Dört Çekirdekli 1.8GHz Cortex-A17 Dört Çekirdekli 1.8GHz
  Ekran 1x 15-p'in MIPI OSI'ları HD'ye kadar destekler 
  1x HDMI 4K / 30fps'ye kadar 
  HDMI CEC Donanımı Hazır
  1x 15-p'in MIPI OSI, HD'ye kadar olanı destekler. 
  1x HDMI, 4K / 30fps'ye kadar
  Bellek Boyutu Dual-CH LPDDR3 2GB Dual-CH LPDDR3 2GB
  Depolama Dahili 16 GB eMMC 
  MicroSD yuvası
  MicroSD yuvası
  Bağlantı 1X GB LAN 
  1x kablosuz 802.11 b / g / n & Bt 4.0 + EDR
  1X GB LAN 
  1x kablosuz 802.11 b / g / n & Bt 4.0 + EDR
  Ses 1 x 3,5 mm ses jakı RtL HD Codec 
  Plug-In Algılama ve Otomatik Anahtarlama Destekler
  RtL HD Codec ile 1 x 3.5mm ses jakı
  USB 4 x USB 2.0 yuvaları 4 x USB 2.0 yuvaları
  Pinler 1 x 40-pin GPIO pinleri ile gelişmiş I2S 1x 2-pin eMMC kurtarma 1x 2-pin Power-on header 1 x 40-pin GPIO pinleri 1x 2-pin eMMC kurtarma
  Güç Konektörü Mikro USB (5V / 2 ~ 3A) 
  Düşük voltaj giriş algılamayı destekler
  Mikro USB (5V / 2 ~ 3A)
  İşletim Sistemi Desteği Debian 9 / Android 6 Debian 9 / Android 6
  Boyutlar 8,5 x 5,3 cm 8,5 x 5,3 cm

  ASUS Tinker Board S - ARM Tabanlı bilgisayar

  Tinker Board S

  Tinker Board S, ultra küçük form faktöründe, sınıf lideri performans sunarken, sıradışı mekanik uyumluluk sağlayan Tek Kartlı Bilgisayar(SBC)'dır. Tinker Board S maker'lara, IoT meraklılarına, hobicilere, PC DIY meraklılarına ve diğerlerine kararlı ve sıradışı yeteneklere sahip bir platform sunarak, düşüncelerini gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olur.

  Tinker Board S

  Sınıfının Lideri Performans

  Güçlü ve modern dört çekirdekli ARM tabanlı işlemcisiyle – Rockchip RK3288 – Tinker Board S diğer popüler SBC kartlara göre gözle görülür şekilde gelişmiş performans sunar. Farklı kurulum ve projeler için gereken esnekliği sağlamak için Tinker Board S, 2GB'lık LPDDR3 çift kanal bellek ve dahili 16GB eMMC barındırır. Tinker Board aynı zamanda bir SD 3.0 arayüzüyle gözle görülür şekilde daha hızlı okuma ve yazma hızları sunarak, işletim sistemi, uygulamalar ve dosya depolama yüksek performans sağlar.

  cer

  Güçlü GPU Performansı & İşlevselliği

  Güçlü fakat verimli bir tasarım barındıran Tinker Board S, yeni nesil grafikler ve GPU İşlem API'leri destekler. ARM tabanlı Mali™-T7640 MP4 GPU tarafından güçlendirilen Tinker Board S'in GPU'su ve sabit işlevli işlemcisi, içerisinde yüksek kaliteli medya oynatımı, oyun, bilgisayar görüşü, jest tanımlama, görüntü sabitleme ve işleme ile işlemsel fotoğraf ve dahası gibi geniş bir kullanım alanına sahiptir.
  Tinker Board S'in dahili HDMI CEC donanım devresi ile desteklenen yazılımı, multimedya meraklılarının TV çıkışını tek bir uzaktan kumandayla, daha iyi bir eğlence deneyimi için kontrol etmesine imkan tanır. Diğer sabit işlevleri arasında H.264 ve H.265 oynatım desteği ile HD ve UHD video oynatımı yer alır.*
  *Tinker Board S'de bulunan HD & UHD çözünürlükte 30 fps'de video oynatımı, şu an sadece mevcut olan medya oynatıcıyla sınırlıdır. Üçüncü parti video oynatıcıları ve uygulamaları, donanımsal hızlandırma sunmayabilir veya sınırlı oynatım performansı ve/veya kararlılığı sunabilirler. Daha fazla bilgi için SSS'ye bakınız.

  cer

  HD Ses Kalitesi

  Çoğu SBC kartta bulunan ve düşük performans gösteren önemli alanlardan birini geliştiren Tinker Board S, 192KHz/24-bit sese destek veren bir HD kodek ile donatılmıştır. Ses jakı hem ses çıkışı ve mikrofon girişini destekler. Ses jakı aynı zamanda zahmetsiz giriş tespiti sunarak, ses çıkışını bir kulaklık veya hoparlör bağlandığında buraya yönlendirir.

  cer

  Maker Dostu, IoT Bağlanılabilirliği ile

  Tinker Board S, içerisinde 40 pinlik GPIO ara yüzünü ve gelişmiş I2S ara yüzünü Mastert ve Slave modlarıyla uyumluluğu artırmak için standart maker ve hobi bağlantı seçeneklerini barındırır. GPIO API'si ile Tinker Board S, bir çok tuş, anahtar, sensör, LED ve benzer giriş için ara yüz imkanı sağlar. Tinker Board S, monitörler ve dokunmatik ekranlar için bir adet DSI MIPI bağlantısıyla donatılmıştır. İkinci bir CSI MIPI bağlantısı ise uyumlu kameraların bilgisayar görüşü ve dahasını yapmasına imkan sunar.

  Tinker Board aynı zamanda Gbit LAN bağlantısı barındırdığından, üstün akış sunar, ağ odaklı ve LAN depolama uygulamaları için mükemmeldir. Dahası, Tinker Board S'teki LAN yuvası, ayrılmış ara yüz kaynağı alarak, kararlı Ethernet performansı sunar. Yerleşik Kablosuz ve Bluetooth kontrolcüsü, metal koruma ile kaplandığından, en az kesinti ve artırılmış radyo performansı sunar. Ayrıca yükseltmeler için bir IPEX anten çıkışı da yer almaktadır.

  Tinker Board S aynı zamanda tam boyutta HDMI çıkışı sunar. Buna ek olarak dört adet USB 2.0 yuvasıyla geniş çevre birim ve aksesuar bağlanılabilirliğine sahiptir.

  cer

  Gelişmiş DIY Tasarımı

  İlk defa kurulum yapanlara veya tecrübeli hobicilere üstün bir son kullanıcı deneyimi sağlamak için Tinker Board S, dikkatli bir şekilde tasarlandı ve geliştirildi. Maker'lar hızlı ve kolay şekilde pin çıkışlarını belirlemek için sunulan renk kodlu GPIO çıkışının artırılmış görünürlüğünden ve netliğinden memnun kalacaklar.

  Tinker Board S'in PCB boyutları ve topolojisi de standart SBC kartlarıyla aynı olduğu için, birçok kasa ve fiziksel aksesuar için de destek sunmuş oluyor. PCB aynı zamanda bağlantı çıkışı ve yer belirtme çizgileri ile gelişmiş bağlantı netliği için silk-screening tekniğini barındırır. Yerleşik MIPI çıkışları aynı zamanda renk kodlu sekmeler barındırır

  Tinker Board S aynı zamanda ağır yüklerde veya sıcak ortamlarda ısı dağılımını artırmaya yardımcı olan bir ısı bloğu da barındırır.

  cer

  TinkerOS ‧ Desteklenen İşletim Sistemi ‧ Uygulamalar

  Debian tabanlı dağıtım, kutudan çıktığı anda akıcı ve işlevsel bir deneyimi garantiler. Web'de gezinme, video izleme veya skript yazmak için TinkerOS, yeni projeniz veya kurulumunuz için muhteşem bir başlangıç noktasıdır.

  Dahası TinkerOS, sıradışı hafif ve hızlı olması için özenle tasarlandı. LXDE masaüstü oramı olan Debian 9 tabanı üzerinde çalışmaktadır. Bu GUI, özellikle SBC kartları için optimize edilmiştir. Aynı zamanda Windows tabanlı flaş bellekler ve harici disklere kolay erişimi sağlamak için, tak&çalıştır NTFS desteği barındırır. Dahili web tarayıcı özenle seçilmiş ve iyileştirilmiştir. Chromium tabanlı olduğu için bir grup uzantıyla birlikte hız ve kararlılık sunar. ASUS takımı, tarayıcının donanım hızlandırmasına yardımcı olarak, gelişmiş web render'ı ve YouTube üzerinde HD çözünürlükte video oynatımı sağladı.

  TinkerOS aynı zamanda kolay programlama ve geliştirme için bir grup popüler uygulama barındırmaktadır. Bunların içinde IDLE / Python ile Squeak / Scratch de vardır.

  Tinker Board'un TinkerOS ve Debian Linux desteği dışında aynı zamanda Android işletim sistemine de desteği vardır. Bu da medya oynatımı, oyun ve dahası gibi farklı bir kullanım senaryosunu mümkün kılar.

  Tinker Board S, aynı zamanda birçok popüler uygulamayla yakından çalışarak destek ve işlev optimizasyonu sunuyor.

  cer

  CPU Performansı

  Tinker Board S, çoklu iş parçacıklı uygulama performansını geliştirmek için dört çekirdekli, ARM tabanlı bir RK3288 SoC barındırır. 1.8GHz'e kadar frekanslarda çalışarak, tüm uygulamalarda performansı artırır. Bu aynı zamanda işlemci frekansında yükselişle birlikte işlemci çekirdek sayısında da artış sunarak, geniş alanda uygulamalarda gözle görülür şekilde daha hızlı bir performansa yardımcı olarak, proje yeteneklerini geliştirir. Sonuç olarak tipik PC görevleri daha hızlı ve daha tepkiseldir.

  cer

  GPU Performansı

  Tinker Board S'in GPU'su, Mali™-T7646 MP4 tabanlıdır. 4'e kadar çekirdek ve 600MHz saat hızı sunar. Rakip SBC'lerin GPU'larıyla karşılaştırıldığında Tinker Board S, daha iyi GPU işlemi ve GPU hızlandırma performansı sağlar.

  cer

  Akış ve Bellek Performansı

  Tinker Board S, çift kanallı DDR3 sunarak, rakip cihazların sunduğu tek kanallı DDR2'den daha iyi bellek bant genişliği sağlar.

  cer

  eMMC ve SD Kart Okuma/Yazma Hızı

  Tinker Board S, dahili genişletilebilir depolama için bir microSD yuvası barındırır. SD 3.0 standartını desteklediği için, gözle görülür şekilde daha hızlı okuma ve yazma performansı sunan, yüksek kapasiteli microSD kartları kullanabilirsiniz.

  .Okuma hızları: %422'ye kadar daha hızlı
  .Yazma hızları: %226'ya kadar daha hızlı

  cer

  Ağ Performansı

  Tinker Board S, 10/100 Ethernet barındıran rakip SBC'lere göre gözle görülür veri akış artışı sunan gigabit Ethernet barındırır.
  .Aktarım/alım hızları

  cer

  USB Hızı

  Tinker Board S, harici depolama cihazlarıyla üstün okuma ve yazma performansı sunarak, daha yüksek okuma ve yazma hızları sağlar. Bu da iş akışını, kopyalamayı, yedeklemeleri ve toplam dosya kullanımını geliştirir

  .Okuma hızları: %154'e kadar daha hızlı
  .Yazma hızları: %6'ya kadar daha hızlı

  cer

  Kablosuz Performansı (Sinyal Kaybı)

  Tinker Board S Kablosuz performansı, çoğu rakip cihazdan daha sağlamdır, gelişmiş sinyal alımı sağlar.

  cer
  tinker board
  ASUS Türkiye Garantili Ürün

  Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
  Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz.

  Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.

  Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  Ağırlık(Kg)
  :
  0.127
Benzer Ürünler
428,62 TL + KDV
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.