Raspberry Pi'nin Yeni Modeli Raspberry Pi 3 A+ Duyuruldu

Raspberry Pi'nin Yeni Modeli Raspberry Pi 3 A+ Duyuruldu

15 Kasım 2018

Raspberry Pi’nin yeni modeli Raspberry Pi 3 A+ 15 Kasım tarihinde duyuruldu. Bu yıl içerisinde duyurulan ikinci model olan Raspberry Pi 3 A+, Mart ayında satışa çıkan Raspberry Pi 3 B+ ile aynı işlemciye sahiptir.

Daha Ucuz Model

2012 yılında duyurusu yapılan Raspberry Pi ürünlerinin A ve B modelleri arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. A modeli daha az bağlantı ve daha düşük RAM kapasitesi sayesinde B modeline kıyasla daha ucuz bir üründür. Raspberry Pi 3 A+ modeli de ucuz ürün olma özelliğini sürdürüyor. Bu sebeple üzerindeki bağlantı noktaları Raspberry Pi 3 B+’a göre daha az, bununla beraber RAM kapasitesi de Raspberry Pi 3 B+’a göre daha düşüktür.

Kablosuz Bağlantı Desteği

Raspberry Pi 1 modelinde satışa çıkan A modeli Raspberry Pi 2 modelinde yayınlanmamıştı. Raspberry Pi 3 modelinde kablosuz bağlantı ve Bluetooth özelliklerinin gelmesi ile A modelinin de çalışmalarını yapan Raspberry Pi Vakfı, Raspberry Pi 3 B+ modelinde olduğu gibi Kablosuz bağlantı ve Bluetooth özelliklerini de eklemiş oldu.

GPIO pinleri ve mekanik tasarımı Raspberry Pi 1 A+ ile tamamen aynı olan ürün, hali hazırda kullanılan aksesuarlar (Kutu, Adaptör, SD Kart gibi) ile tamamen uyumludur.

Raspberry Pi 3 A+ Sayfasına Göz Atın >

Raspberry Pi 3 A+ ile Raspberry Pi 3 B+ Karşılaştırma >

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.