Orjinal Arduino GSM Shield 2 (Anten Dahil)

Ürün Kod: MP00570
Arduino

-

+

Paylaş
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Arduino GSM Shield 2, Arduino GSM Shield'ın yeni bir versiyonu olarak üretilmiş sesli çağrılar için yeni komutları içeren kütüphane, bir hoparlör(speaker) ile kolay bağlantı sağlayabilmek için odyo çıkış (jak), pakete dahil edilmiş mikro-nano sim adaptörü (movilforum sım kartı pakete dahil değildir) ve mini-SIM okuyucu gibi GSM Shield'dan farklı olarak yeni avantajlar sunan bir GSM Shield modelidir.

  İnternet üzerinden Arduino  kartlarınıza ulaşabilir ve ona bağlı tüm birimleri kontrol edebilirsiniz, kartınızın üzerine yerleştirdiğiniz bir Arduino GSM Shield ile kartınız aynı bir cep telefonu gibi SMS gönderip/alma, ses iletip/alma işlevlerini kazanacaktır.


  Arduino GSM Shield, Arduino kartınızı kablosuz GPRS ağını kullanarak internete bağlar; arama yapmanızı ve gelen aramalara cevap vermenizi sağlar ve kısa mesaj alma/gönderme işlemini yapar. Herhangi bir GPRS hizmeti veren operatörün SIM kartını Arduino GSM Shield'a taktıktan sonra yapmanız gereken sadece bir kaç basit talimatı uygulamaktır. Tüm Arduino ürünlerde olduğu gibi Arduino GSM Shield için de tüm dökümantasyon va yazılım ücretsiz ve açık kaynak kodlu olarak sunulmaktadır.

  Başlamadan önce  

  • Bir Arduino kart
  • 5 Volt çalışma gerilimi (kullanacağınız Arduino kartından sağlanır) 
  • Arduino UNO ile haberleşirken pin 2,3 (seri haberleşme) ve 7 (reset) 'yi kullanılmalıdır.

  Arduino GSM Shield M10 Quectel radio modem kullanır. AT komutları kullanarak shiled ile  ( M10 modemiyle) iletişim sağlamak mümkündür. Arduino kartları, 2 ve 3 nolu dijital pinleri  yazılım üzerinden M10 ile seri haberleşme sağlamak için kullanır. Pin 2 M10' nun TX'ine ve pin 3 'de M10'nun RX'ine bağlanır. Modemin PWRKEY pini Arduino'nun 7. pinine bağlıdır. 

  M10 bir Quad-band GSM/GPRS modemdir. GSM850MHz, GSM900MHz, DCS1800 ve  PCS1900MHz frekanslarında çalışır. Arduino GSM Shield GPRS ile bir ağa bağlanması durumunda, TCP/UDP ve HTTP protokollerini destekler. Böyle bir bağlantıda GPRS veri downlink ve uplink transfer hızı max. 85.6 kpbs'dir. Hücresel veriye erişim sağlamak için kart bir SIM karta ihtiyaç duyar. Arduino GSM Shield'ın son versiyonu Arduino UNO Rev3 'ün  1.0 sürümündeki pin dizlimine uyum sağlaycak şekilde tasarlanmıştır.

  Ağırlık(Kg)
  :
  0.5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.